Ռուսաստանը համաձայն չէ Իրանի հանդեպ ԱՄՆ գործողություններին եւ կոչ է անում վերադառնալ նորմալ երկխոսության, ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը միջազգային տեղեկատվական գործակալությունների ղեկավարների հետ հանդիպման ժամանակ, տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը։
«Լավ, կան հարցեր հրթիռային ծրագրի վերաբերյալ, ինչ-որ տարածաշրջանային հարցեր, խնդրեմ, ո՞վ է արգելում Իրանի հետ քննարկել այդ հարցերը։ Բայց պարտադիր չէ անել դա՝ քանդելով մինչ այդ ձեռք բերվածը»,- նշել է նախագահը։
«Այ, այստեղ մենք (ԱՄՆ) գործող վարչակազմի հետ համաձայն չենք եւ ձգտում ենք համոզել նրան դրանում, որ որեւէ խնդրի լուծման նման եղանակը կամ փորձը հակաարդյունավետ է»,- ավելացրել է Պուտինը՝ ավելացնելով, որ այդպես կարելի է հասնել «ամենավերջին գծին»։ Ավելի լավ է վերադառնալ նորմալ երկխոսության, կարծում է նա։

Россия не согласна с действиями США в отношении Ирана и призывает вернуться к нормальному диалогу, заявил президент РФ Владимир Путин на встрече с руководителями международных информагентств, передает ТАСС
«Хорошо, есть вопросы к ракетной программе, есть вопросы какие-то региональные - пожалуйста, кто запрещает обсуждать с Ираном эти вопросы? Но это не обязательно делать, разрушая что-то достигнутое ранее», - отметил президент.
«Вот в этом мы с действующей администрацией [США] не согласны и стараемся убедить их в том, что такой способ или попытка решения каких-то проблем является контрпродуктивным», - добавил Путин, напомнив, что так можно дойти до «самой последней черты». Лучше вернуться к нормальному диалогу, считает он.