Արցախի պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը հուլիսի 5-ին «Մենք ենք մեր սարերը» հուշարձանի մոտ դիմավորել է ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում են ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը, ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը:
Գ.Մարտիրոսյանն ու Տ. Ավինյանի գլխավորած պատվիրակության անդամները երեկոյան կծանոթանան Արցախի ստեղծարար տեխնոլոգիաների հաջողություններին:
Վաղը նախատեսված են աշխատանքային հանդիպումներ, այցելություններ արդյունաբերական տարբեր ճյուղերի զարգացումն ապահովող արտադրամասեր:

State Minister of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic) Grigory Martirosyan greeted today the delegation led by Deputy Prime Minister of Armenia Tigran Avinyan near the “Us and Our Mountains” statue. The delegation comprises Minister of Territorial Administration and Development of Armenia Suren Papikyan, Minister of Justice Rustam Badasyan and Minister of Education, Science, Culture and Sport Arayik Harutyunyan.
Martirosyan and the delegation led by Avinyan will be introduced to the achievements in creative technologies in Artsakh this evening.
Tomorrow the delegation is scheduled to have working meetings and pay visits to factors ensuring development of different branches of industry.