Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինն  այսօր՝ օգոստոսի 1-ին այցելել է Գեղարքունիքի մարզ: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են Հայաստանում ՌԴ դեսպանատնից։
Այցի շրջանակներում կայացել է դիվանագիտական առաքելության ղեկավարի հանդիպումը Գեղարքունիքի մարզպետ Գ.Գ. Սանոսյանի եւ Գավառի քաղաքապետ Գ.Ե. Մարտիրոսյանի հետ: Նշելով, որ Գեղարքունիքի մարզի շատ բնակիչներ սերտ կապեր ունեն Ռուսաստանի հետ, մարզի ղեկավարը խոսել է դրա զարգացման ծրագրերի մասին: Կողմերը քննարկել են Ռուսաստանի եւ Հայաստանի տարածաշրջանների միջեւ շփումների ամրապնդման եւ փոխգործակցության ներուժի իրացման հեռանկարները:
Ս.Պ. Կոպիրկինը եւ Գ.Գ. Սանոսյանը այցելել են Միքաելյան ընտանիքի ֆերմա, որտեղ զբաղվում են յուրահատուկ պանիրների արտադրությամբ: Հաջողությամբ աշխատող ընտանեկան ձեռնարկությունը ստեղծվել է ՄԱԶԾ «Ինտեգրված գյուղական զբոսաշրջության զարգացում» ծրագրի ներքո ռուսական կողմի ֆինանսավորմամբ:

Russia’s Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia Sergey Kopirkin visited today Gegharkunik Province, as reported the Embassy of the Russian Federation in Armenia.
During the visit, the head of the diplomatic mission had a meeting with Governor of Gegharkunik Province G. G. Sanosyan and Mayor of Gavar G. E. Martirosyan. Stating that many residents of Gegharkunik Province have close ties with Russia, the governor talked about the province’s development programs. The parties discussed the prospects for realization of the potential for the strengthening and partnership between the provinces of Armenia and the oblasts of Russia.
Kopirkin and Sanosyan visited the farm of the Mikayelyan family who produce special cheeses. The family started the successful business through funding from the Russian party under the UNDP Integrated Rural Tourism Development Program.