Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 22-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել մայրաքաղաք Ստեփանակերտում առաջացած ջրամատակարարման խնդիրների շուրջ:
Զեկույցներով հանդես են եկել Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը եւ Ստեփանակերտի «Ջրմուղ-կոյուղի»> ՓԲԸ տնօրեն Մարտիկ Հայրապետյանը:
Երկրի ղեկավարն անթույլատրելի է համարել ներկայիս իրավիճակը եւ հանձնարարել հնարավորինս կարճ ժամկետում ձեռնարկել բոլոր միջոցները մայրաքաղաքի բնականոն ջրամատակարման վերականգնման ուղղությամբ:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է մայրաքաղաքի ջրամատակարարման վերականգնման շտաբի գործունեության ակտիվացման եւ Ստեփանակերտի քաղաքապետարանում թեժ գծի շուրջօրյա աշխատանքի ապահովման անհրաժեշտությունը, որի միջոցով քաղաքացիները կտեղեկացվեն ջրամատակարարման հստակ ժամանակացույցի մասին:
Աշխատանքների համակարգման եւ միջոցառումների վերահսկողության իրականացումը հանձնարարվել է պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանին:

Президент Республики Арцах Бако Саакян 22 августа провел рабочее совещание по возникшим  проблемам  водоснабжения Степанакерта. Об этом сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
С докладами выступили мэр Степанакерта Сурен Григорян и директор ЗАО «Водоснабжение и водоотведение» Степанакерта Мартик Айрапетян.
Глава государства назвал недопустимой нынешнюю ситуацию и поручил в самые короткие сроки предпринять все меры для восстановления естественного водоснабжения столицы.
«Бако Саакян подчеркнул необходимость активизации деятельности штаба по восстановлению подачи воды в столице и обеспечения круглосуточной работы горячей линии мэрии Степанакерта, посредством которой граждане смогут получить информацию о точном графике подачи воды», - отмечается в сообщении.
Координация работ и контроль за осуществлением всех мероприятий поручены госминистру Григорию Мартиросяну.