Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսպանիայի Թագավոր Ֆելիպե Վեցերորդին՝ Իսպանիայի Թագավորության Ազգային տոնի առթիվ:
«Վստահ եմ, որ մեր երկրների ու ժողովուրդների միջև առկա փոխըմբռնումն ու բարեկամությունն ամուր հիմք են հետագա փոխգործակցության ամրապնդման և ընդլայնման համար»,- ասվում է շնորհավորական ուղերձում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Իսպանիայի Թագավոր Ֆելիպե Վեցերորդին մաղթել է քաջառողջություն, երջանկություն և հաջողություններ, իսկ երկրին՝ խաղաղություն և բարօրություն:

Президент Армении Армен Саркисян 12 октября направил поздравительное послание королю Испании Филиппу VI по случаю Национального праздника Королевства Испания. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе президента республики.
«Уверен, что имеющееся между нашими странами и народами взаимопонимание и дружба являются прочной основой для  укрепления и расширения дальнейшего взаимодействия».
Саркисян также пожелал Филиппу VI крепкого здоровья, счастья и успехов, а Испании – мира и процветания.