Բրիտանիան մտադիր է դադարեցնել Թուրքիային զենքի արտահանման նոր արտոնագրերի հանձնումը ՝Սիրիայի հյուսիս-արեւելքում ռազմական գործողության հետ կապված, ասել է արտաքին գործերի նախարար Դոմինիկ Ռաաբը, տեղեկացնում է Reuters-ը։
«Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունը շատ լրջորեն է վերաբերվում սպառազինությունների արտահանումը վերահսկելու իր պարտավորություններին, եւ այդ դեպքում, իհարկե, մենք մշտապես կվերանայենք մեր պաշտպանական արտահանումը Թուրքիա»,- ասել է Ռաաբը խորհրդարանում։
«Ոչ մի հետագա արտահանական արտոնագիր Թուրքիային զենքի համար, որը կարող է օգտագործվել Սիրիայում ռազմական նպատակներով, մենք չենք տա»։

Британия намерена приостановить выдачу новых лицензий на экспорт оружия в Турцию в связи с обеспокоенностью по поводу военной операции на северо-востоке Сирии, заявил министр иностранных дел Доминик Рааб, передает Reuters.
«Правительство Великобритании очень серьезно относится к своим обязанностям по контролю над экспортом вооружений, и в этом случае, конечно, мы будем тщательно и постоянно пересматривать наш оборонный экспорт в Турцию», - заявил Рааб в парламенте.
«Никаких дальнейших экспортных лицензий в Турцию для оружия, которое может  быть использовано в военных операциях в Сирии, мы выдавать не будем».