Նոյեմբերի 11-ին ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը ղեկավար կազմի հետ անցկացրեց խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվեցին առաջիկայում սպասվող կառուցվածքային փոփոխություններին վերաբերող հարցեր:
Փոփոխությունների արդյունքում նախատեսվում է միավորել կրկնվող գործառույթներ իրականացնող ստորաբաժանումները, ինչպես նաեւ ձեւավորել «մեկ պատուհան» համակարգ, որը նվազագույնի կհասցնի քաղաքացի-ԱԻՆ աշխատակից շփումը:
Նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը հանձնարարեց հնգօրյա ժամկետում կառուցվածքային փոփոխությունների վերաբերյալ ներկայացնել առաջարկներ, որի ամփոփումից հետո կառուցվածքային փոփոխությունների նախագիծը կներկայացվի կառավարության աշխատակազմ:

Minister of Emergency Situations of Armenia Felix Tsolakyan today held a consultation with the administration and discussed issues related to the upcoming structural changes to be made at the Ministry of Emergency Situations.
The changes will help consolidate subdivisions performing repeated functions and shape a “one-stop shop” system that will reduce contacts between citizens and the Ministry of Emergency Situations to a minimum.
Minister Felix Tsolakyan assigned to submit proposals regarding the structural changes within five days, after which the draft of structural changes will be submitted to the Staff of the Government of Armenia for approval.