Բաքվում կայացել են Ադրբեջանի եւ Ուկրաինայի նախագահների բանակցությունները:
Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների հաղորդմամբ՝ բանակցությունները տեղի են ունեցել նեղ եւ ընդլայնված կազմերով, որից հետո կայացել է Իլհամ Ալիեւի եւ Վլադիմիր Զելենսկիի մասնակցությամբ ադրբեջանա-ուկրաինական փաստաթղթերի ստորագրման արարողությունը:
Բանակցությունների արդյունքներով տեղի ունեցած ճեպազրույցի ժամանակ Ուկրաինայի նախագահը հայտարարել է, որ կողմերը համաձայնել են ակտիվացնել միջազգային ավիափոխադրումների, ավտոմոբիլային եւ երկաթուղային փոխադրումների ոլորտում համագործակցությունը: Բացի այդ, քննարկվել է Անդրկասպիական տրանսպորտային երթուղու ծրագիրը: «Ուկրաինան եւ Ադրբեջանը աջակցում են միմյանց ինքնիշխանության եւ տարածքային ամբողջականության վերականգնման հարցերում միջազգայնորեն ճանաչված սահմանների շրջանակում»,- հավելել է Զելենսկին:
Նրա խոսքով՝ Ուկրաինան եւ Ադրբեջանը կուսումնասիրեն Հարավային գազատրանսպորտային միջանցքի ընդլայնման հնարավորությունը:  «Ուկրաինան աջակցում է Հարավային գազատրանսպորտային միջանցքի ծրագրին: Մենք պայմանավորվել ենք դրա ընդլայնման հնարավորություններն ուսումնասիրելու շուրջ: Դա կարեւոր է եվրոպացի սպառողներին գազի մատակարարման դիվերսիֆիկացման համար: Անհրաժեշտ է օգտագործել մեր երկրների եզակի տարանցիկ ներուժն ու դրա համար զարգացնել ենթակառուցվածքը»,- հայտարարել է նա:

В Баку состоялись переговоры президентов Азербайджана и Украины.
Как сообщают азербайджанские СМИ, переговоры прошли в узком и расширенном составах. Затем состоялась церемония подписания азербайджано-украинских документов с участием Ильхама Алиева и Владимира Зеленского.
На брифинге по итогам переговоров президент Украины заявил, что стороны согласились активизировать сотрудничество в международных авиа-, автомобильных и железнодорожных перевозках. Среди прочего, речь идет о проекте Транскаспийского транспортного маршрута. «Украина и Азербайджан неизменно поддерживают друг друга в вопросах восстановления суверенитета и территориальной целостности в рамках международно признанных границ», - добавил Зеленский.
По его словам, Украина и Азербайджан изучат возможность расширения Южного газотранспортного коридора. Зеленский отметил, что Украина поддерживает Южный газотранспортный коридор. Он также добавил, что его расширение является важным для диверсификации поставок газа в Европу. «Украина поддерживает реализацию проекта Южный газотранспортный коридор. Мы договорились изучить возможности его расширения. Это важно для диверсификации поставок газа европейским потребителям. Следует использовать уникальный транзитный потенциал наших стран и развивать инфраструктуру для этого», - заявил он.