Դեկտեմբերի 26-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի տարեվերջյան մամուլի ասուլիսը:
Խորհրդարանի ղեկավարը ներկայացրել է Ազգային ժողովի 9-րդ եւ 10-րդ նստաշրջանների աշխատանքները, օրենսդրական գործունեության մանրամասները, շրջանառության մեջ դրված եւ ընդունված օրենքների բաշխվածությունն ըստ հանձնաժողովների, ինչպես նաեւ անդրադարձել Սահմանադրությամբ Ազգային ժողովին վերապահված այլ լիազորությունների կատարմանը:
Այնուհետեւ Աշոտ Ղուլյանը պատասխանել է լրագրողների հարցերին, որոնք վերաբերում էին խորհրդարանական դիվանագիտությանը, Ազգային ժողովի արտաքին կապերի նոր ուղություններին, Հայաստանի Հանրապետության հետ հարաբերություններին, 2020 թվականի համապետական ընտրություններին եւ մի շարք այլ թեմաների:
Ասուլիսի աշխատանքներն ամփելուց հետո Աշոտ Ղուլյանը շնորհավորել է զանգվածային լրատվության միջոցների ներկայացուցիչներին տոների առթիվ եւ մաղթել ստեղծագործ ու արդյունավետ աշխատանք գալիք տարում:

Speaker of the National Assembly of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic) Ashot Ghulyan today gave a year-end press conference.
The parliamentary speaker presented the 9th and 10th sessions of the National Assembly, provided details about the laws that were submitted and adopted and touched upon the implementation of other powers reserved to the National Assembly by the country’s Constitution.
Ashot Ghulyan also answered journalists’ questions related to parliamentary diplomacy, the new directions of the National Assembly for foreign relations, the relations with the Republic of Armenia, the upcoming nationwide elections in 2020 and several other topics.
At the end of the press conference, Ashot Ghulyan congratulated mass media representatives on the upcoming holidays and wished them success in the year to come.
The parliamentary speaker’s year-end press conference was broadcast live on his official Facebook page.