Երեքշաբթի լուսաբացին Պուերտո Ռիկոյում տեղի է ունեցել 6,4 մագնիտուդով երկրաշարժ՝ հզոր հետցնցումներով, հայտնում է Associated Press-ը:
Նշվում է, որ հետցնցումների մագնիտուդը կազմել է 6,0:
Աղետի հետեւանքով Փոնս քաղաքում տուժել է 8 մարդ տեղական WAPA հեռուստաալիքին հայտնել է քաղաքապետ Մաիտա Մելենդեսը:
Պուերտո Ռիկոյի իշխանությունները հայտնել են, որ երկրաշարժի հետեւանքով վնասվել է երկրի հիմնական էլեկտրակայաններից մեկը:
Նշվում է, որ երկրաշարժից հետո Պուերտո Ռիկոյում եւ ԱՄՆ Վիրիջինյան կղզիներում հնարավոր ցունամիի տագնապ է հայտարարվել, սակայն ավելի ուշ այն չեղարկվել է:

Землетрясение магнитудой 6.4 с мощными афтершоками произошло в Пуэрто-Рико на рассвете во вторник, сообщает Associated Press
Отмечается, что магнитуда афтершоков составила 6.0.
В результате катастрофы пострадали 8 человек в городе Понсе, сообщила местному телеканалу WAPA мэр города Маита Мелендес.
Власти Пуэрто-Рико сообщили о том, что в результате землетрясения пострадала одна из основных электростанций страны.
Отмечается, что после землетрясения в пуэрто-Рико и на Виргинских островах США была объявлена тревога в связи с возможным цунами, однако позднее она была отменена.