Վրաստանի ՆԳՆ սահմանապահ ոստիկանության աշխատակիցները վրաց-ադրբեջանական չհամաձայնեցված հատվածում զենքի անօրինական ձեռքբերման, պահպանման, կրելու եւ պատանդ վերցնելու մեղադրանքով կալանավորել են Վրաստանի քաղաքացի Գ․ Ի․-ին։
Այս տարվա հունվարին Վրաստանի քաղաքացի Գ․ Ի․-ն գտնվել է սահմանապահ գոտում։ Սպառնալով կիրառել հրազեն եւ նռնակ՝ նա վրացական սահմանապահին ստիպել է իր հետ անցնել սահմանի չհամաձայնեցված հատված, հայտնում է «Նովոստի-Գրուզիա»-ն։
«Միջադեպի ժամանակ Գ․ Ի․-ն մի քանի կրակոց է արձակել։ Վրաստանի ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ եւ արդյունավետ աշխատանքի արդյունքում իրավիճակը ժամանակին կարգավորվել է։ Տվյալ պահին միջադեպն ամբողջովին վերացված է»,- հայտարարել է ՆԳՆ-ն։
Գերատեսչության հաղորդագրությամբ՝ անցկացվում է հետաքննություն։ Նախարարությունում հայտարարել են, որ ՆԳՆ-ն միջադեպի հետ կապված արդյունավետ համագործակցության համար շնորհակալություն է հայտնել իր աշխատակիցներին եւ ադրբեջանցի գործընկերներին։

Сотрудники пограничной полиции МВД Грузии задержали на несогласованном участке грузино-азербайджанской границы гражданина Грузии Г.И. по обвинению в незаконном приобретении-хранении-ношении огнестрельного оружия и захвате заложника.
14 января этого года гражданин Грузии — Г.И. находился в пограничной зоне. Угрожая применить огнестрельное оружие и гранату, он вынудил грузинского пограничника перейти с ним на несогласованный участок границы, передает Новости-Грузия.
Во время инцидента Г.И. произвел несколько выстрелов. В результате оперативной и эффективной работы сотрудников пограничной полиции МВД Грузии ситуация была своевременно разрешена. На данный момент инцидент полностью исчерпан», — заявили в МВД.
По сообщению ведомства, ведется расследование в соответствии с 3 и 4 частями статьи 236, и 2-й частью статьи 144 УК Грузии. В министерстве также заявили, что МВД поблагодарило своих азербайджанских коллег за эффективное сотрудничество в связи с инцидентом.