Վրաստանի ՆԳՆ սահմանապահ ոստիկանության աշխատակիցները վրաց-ադրբեջանական չհամաձայնեցված հատվածում զենքի անօրինական ձեռքբերման, պահպանման, կրելու եւ պատանդ վերցնելու մեղադրանքով կալանավորել են Վրաստանի քաղաքացի Գ․ Ի․-ին։
Այս տարվա հունվարին Վրաստանի քաղաքացի Գ․ Ի․-ն գտնվել է սահմանապահ գոտում։ Սպառնալով կիրառել հրազեն եւ նռնակ՝ նա վրացական սահմանապահին ստիպել է իր հետ անցնել սահմանի չհամաձայնեցված հատված, հայտնում է «Նովոստի-Գրուզիա»-ն։
«Միջադեպի ժամանակ Գ․ Ի․-ն մի քանի կրակոց է արձակել։ Վրաստանի ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ եւ արդյունավետ աշխատանքի արդյունքում իրավիճակը ժամանակին կարգավորվել է։ Տվյալ պահին միջադեպն ամբողջովին վերացված է»,- հայտարարել է ՆԳՆ-ն։
Գերատեսչության հաղորդագրությամբ՝ անցկացվում է հետաքննություն։ Նախարարությունում հայտարարել են, որ ՆԳՆ-ն միջադեպի հետ կապված արդյունավետ համագործակցության համար շնորհակալություն է հայտնել իր աշխատակիցներին եւ ադրբեջանցի գործընկերներին։

Border guard police officers of the Ministry of Internal Affairs of Georgia have detained citizen of Georgia G. I., who is charged with illegally acquiring, keeping and bearing a weapon and taking hostage in the unagreed sector of the border between Georgia and Azerbaijan.
In January of this year, citizen of Georgia G. I. was in the border zone. Threatening to use a firearm and grenade, the citizen forced a Georgian border guard to join him and cross over to the unagreed sector of the border, reports Novosti-Gruzia.
“During the incident, G. I. opened fire a couple of times. The situation was regulated through the operational and effective work of the police of the Georgian Ministry of Internal Affairs. At this moment, the incident has been resolved,” the Ministry of Internal Affairs reported.