Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պարզաբանեց, թե երկրի դատական համակարգի ապագա բարեփոխումների նկարագրման համար ինչ պատճառով այլեւս չի օգտագործվում «վեթինգ» սահմանումը:
Հունվարի 25-ին Կապանում մամուլի ասուլիսում պատասխանելով հարցին՝ Փաշինյանը նշեց, որ «վեթինգ» բառից հրաժարվել են, քանի որ այս սահմանումը մեծ թվով բացասական արձագանք էր առաջացնում: Նրա խոսքով՝ իրականում խոսքը վստահելիության մասին է:
«Մենք չենք պատրաստվում աջ ու ձախ հնձելու: ՍԴ-ի շուրջ իրավիճակն այդ մասին է վկայում. մենք խնդրում ենք ըմբռնումով մոտենալ եւ սեփական ժողովրդի դեմ չպատերազմել»,- ասաց Փաշինյանը:

Премьер-министр Никол Пашинян пояснил, по какой причине более не используется определение «веттинг» для описания грядущих реформ судебной системы страны.
Отвечая на вопрос на пресс-конференции 25 января, Пашинян заметил, что от слова веттинг отказались, так как это определение вызывало большой негативный отклик. По его словам, на самом деле речь идет о благонадежности.
«Мы не собираемся косить направо и налево. Ситуация вокруг КС свидетельствует об этом – мы просим с пониманием относиться и не воевать с собственным народом», - заявил Пашинян.