Միչիգանի բնակիչ Ջեֆրի Դեւիդ Քոքսը ձերբակալվել է զանգվածային հրաձրությունների եւ ԱՄՆ նախագահ Թրամփի ու փոխնախագահ Փենսի սպանության սպառնալիքներով էլեկտրոնային նամակներ ուղարկելու համար, գրում է Newsweek-ը։
Ուսումնասիրված տվյալների համաձայն, նամակներից մեկում Քոքսը սպառնացել է զանգվածային սպանություններ կատարել քաղաքի Մոթթ քոլեջում։
Մյուս նամակում նա հայտարարել է Թրամփին եւ Փենսին սպանելու իր ծրագրի մասին՝ նշելով, որ մտադիր է ռումբ դնել Սպիտակ տանը։
Կասկածյալը նամակները մայիսի 16-ին ուղարկել է Մոթթ քոլեջի ընդունարան, Նյու Յորքում Մոնրո քոլեջի նախագահի գրասենյակ եւ Իլինոյս նահանգի Գրեյթ Լեյքս քաղաքում ՌԾՈՒ զորակոչի նախապատրաստումների հրամանատարություն։

Michigan resident Jeffrey David Cox was arrested for sending threatening emails to US President Donald Trump and Vice President Mike Pence, Newsweek reported.
According to the testimony studied, in one of the letters Cox threatened to arrange a mass shooting at Mott Community College.
In another letter, he announced the existence of a plan to kill Trump and Pence, noting that he intended to plant a bomb in the White House.
The suspect sent letters on May 16 to the Mott Community College's admissions office, the Monroe Community College's president's office in New York and the Navy's Recruit Training Command in Great Lakes, Illinois.