Հուլիսի 8-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի երևանյան գրասենյակի ղեկավար Նատալյա Վուտովային՝ Հայաստանում առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են ԵԽ երևանյան գրասենյակի կողմից իրականացվող «Մարդու իրավունքները և կանայք Հայաստանի զինված ուժերում» ծրագրի առաջին փուլի ընթացքում իրականացված միջոցառումների արդյունքները, քննարկվել են երկրորդ փուլի շրջանակներում նախատեսված միջոցառումները:
Երկուստեք ընդգծվել է ծրագրի ներդրման կարևորությունը զինված ուժերում մարդու իրավունքների վերաբերյալ իրազեկվածության բարձրացման, կրթական կարողությունների զարգացման և պաշտպանական գերատեսչության ինստիտուցիոնալ բարեփոխումներին օժանդակության, համագործակցության շարունակականության ապահովման համատեքստում ընդգծվել է ձեռք բերված արդյունքների պահպանման ու ընդլայնման անհրաժեշտությունը:
Պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել Նատալյա Վուտովային  2016թ.-ից հաստատված արդյունավետ համագործակցության համար և մաղթել հաջողություն նոր պաշտոնում:
Ծրագիրն իրականացվում է Եվրոպայի խորհրդի գործողությունների 2019-2022 թթ․ ծրագրի շրջանակում և ֆինանսավորվում է Գերմանիայի, Իռլանդիայի, Լիխտենշտեյնի և Շվեդիայի կողմից:

Minister of Defense of Armenia Davit Tonoyan today received outgoing Head of the Council of Europe Office in Yerevan Natalia Voutova.
The results of the actions implemented during the first stage of the Human Rights and Women in the Armed Forces of Armenia Program, which is being implemented by the Council of Europe Office in Yerevan, were summed up, and the actions envisaged within the scope of the second stage, were considered during the meeting.
The parties emphasized the importance of the introduction of the program in the context of raising awareness about human rights and developing educational capacities in the armed forces, assisting in the implementation of institutional reforms of the Ministry of Defense and ensuring continuity of cooperation.
The defense minister expressed gratitude to Voutova for cooperating effectively since 2016 and wished her success in her new position.
The Program is being carried out within the scope of the Council of Europe Armenia Action Plan 2019-2022 and with funding provided by Germany, Ireland, Lichtenstein and Sweden.