Արդեն հերքվել է տեղեկատվությունը, որ հանդիպում եմ ունեցել Ռոբերտ Քոչարյանի հետ, բայց ես չեմ բացառում, որ առաջիկայում լինի հանդիպում բոլոր քաղաքական ուժերի, անհատների, այդ թվում կարող է լինել եւ Ռոբերտ Քոչարյանի, եւ Սերժ Սարգսյանի, եւ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի հետ: Այս մասին, այսօր՝ հուլիսի 31-ին, ԱԱԾ-ից դուրս գալուց հետո լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը:
Դիտարկմանը, որ ԱԱԾ տնօրեն եղած ժամանակ ինքը մեղադրում էր նախկին իշխանության ներկայացուցիչներին, այդ թվում Ռոբերտ Քոչարյանին կոռուպցիայի մեջ թաղված լինելու, ահմանադրական կարգը տապալելու մեջ, Վանեցյանն արձագանքեց. «Այդ հարցը տեղին չէ, քաղաքական գործընթացները ենթադրում են հանդիպումներ բոլոր քաղաքական ուժերի ու անձանց հետ»:
Դիտարկմանը, որ Ռոբերտ Քոչարյանն ասել է, որ չի բացառում, որ ժողովուրդը երկրորդ անգամ փողոց փակելով կարող է իշխանություն փոխել, արդյոք ժողովուրդը կհամախմբվի՞ ընդդիմւթյան շուրջ եւ գնա այդպիսի քայլի, Վանեցյանն արձագանքեց. «Միանշանակ ես համոզված եմ, որ առաջիկայում լինելու են շատ ակտիվ քաղաքական գործընթացներ, որոնց ընթացքում մենք կտեսնենք այն զարգացումները, որոնք կլինեն: Իրականում, երկիրը գտնվում է շատ բարդ, ծանրագույն իրավիճակում: Իշխանությունները ձախողել են բլոր ուղղություններով իրենց աշխատանքները: Մենք կանգնած ենք առողջապահական ճգնաժամի, տնտեսական ճգնաժամի առջեւ եւ էլի շատ խնդիրներ, որ կան մեր երկրում: Այսօր այդ հարցերը կարգավորելու փոխարեն իշխանություններն իրենց քաղաքական հակառակորդներին լռեցնելու գործով են զբաղված»:

YEREVAN. – The information that I had a meeting with Robert Kocharyan has already been dismissed. But I do not rule out the possibility of a meeting with all political forces and individuals in the near future—including with [ex-Presidents] Robert Kocharyan, Serzh Sargsyan, and Levon Ter-Petrosyan. Artur Vanetsyan, former Director of the National Security Service (NSS) of Armenia and chairman of the opposition Homeland Party, mentioned this in a conversation with journalists Friday after leaving the NSS building.
To the remark that when he was the director of the NSS he had accused the representatives of the former authorities—including Kocharyan—of corruption and overthrowing the constitutional order, Vanetsyan responded: "Political processes assume meetings with all political forces and individuals."
And to the remark that Robert Kocharyan said that he did not rule out that the people could change power in Armenia by blocking the streets for the second time, Artur Vanetsyan responded: "I am definitely convinced that there will be very active political processes in the near future, during which we will see the developments that will take place. In fact, the country is in a very complicated, dire situation."