Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան գրառում է  արել. «Սիրելի հայրենակիցներ, Հայաստանի Հանրապետության հպարտ քաղաքացիներ.
Այսօր Հանրապետության Նախագահին ուղղված չափազանց կարեւոր միջնորդություն եմ ստորագրել եւ այդ առիթով հեռախոսազրույց եմ ունեցել Նախագահի հետ։
Տավուշյան հաղթական մարտերի ակտիվ դերակատարներից 16 զինծառայողների ներկայացրել եմ «Մարտական խաչ» առաջին աստիճանի, 55 զինծառայողների՝ «Մարտական խաչ» երկրորդ աստիճանի շքանշանով պարգեւատրման։
Իսկ կապիտան Ռուբեն Սանամյանին՝ Ազգային հերոսի կոչման՝ Հայրենիքի շքանշանով պարգեւատրման։ Քիչ առաջ նաեւ Սանամյանի հետ հանդիպելու պատիվ ունեցա։
Սա գնահատանքի իրապես արժանի տուրք է Տավուշյան հաղթական մարտերի բոլոր մասնակիցներին, Հայոց բանակի բոլոր զինվորներին, սպաներին, գեներալներին։
Հին եւ նոր ժամանակների մեր բոլոր հերոսներին, մեր բոլոր նահատակներին, ովքեր իրենց օրինակով ոգեշնչեցին մեր նորօրյա հերոսներին, ում կողքին ապրելու պատիվն ենք վայելում այսօր։ Փա՜ռք Հայոց բանակին»։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян представил к наградам 72 военнослужащих, которые участвовали в боях в Тавуше в ходе агрессии Азербайджана в июле этого года.
«Сегодня я подписал чрезвычайно важное ходатайство к президенту Армении и обсудил этот вопрос с ним по телефону.
Я представил 16 военнослужащих к награждению орденом Боевого креста I степени и 55 военнослужащих - орденом Боевого креста II степени. Все они активные участники победных боев в Тавушской области.
А капитан Рубену Санамяну представлен к званию Национального Героя и Ордену Отечества. Недавно мне выпала честь встретиться с Санамяном.
Это поистине достойная дань уважения участникам победоносных боев в Тавушской области, всем воинам, офицерам и генералам Армянской Армии, всем героям прошлого и наших дней,  которые своим примером вдохновляли героев наших дней, и мы имеем честь жить с ними. Слава Армянской армии! » - написал Пашинян в Facebook.