Ոստիկանության պետ Վահե Ղազարյանը սեպտեմբերի 18-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին։
Վահե Ղազարյանը, ողջունելով դեսպանին, կարեւորել է երկու երկրների միջեւ բարեկամական սերտ հարաբերություններն ու հատկապես Հայաստանի ոստիկանության եւ Ռուսաստանի ներքին գործերի նախարարության միջեւ ամենօրյա ակտիվ փոխգործակցությունը։
Ոստիկանության պետը շնորհավորել է  Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության ներքին գործերի նախարարության նորանշանակ ներկայացուցիչ Գրիգորի Պուստովիտովին եւ մաղթել  արդյունավետ աշխատանք։
Սերգեյ Կոպիրկինը շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ մատնանշել է երկու պետությունների իրավապահ կառույցների ինչպես երկկողմ, այնպես էլ ՀԱՊԿ շրջանակներում սերտ փոխգործակցությունը։ Նա խոսել է անցած տարի Հայաստանում տեղի ունեցած Հայաստանի ոստիկանության եւ Ռուսաստանի ներքին գործերի նախարարության միավորված կոլեգիայի նիստի մասին եւ վստահություն հայտնեց, որ ձեւավորված սերտ համագործակցությունն ավելի կզարգանա։
Հանդիպմանը ոստիկանության պետի տեղակալ Արա Ֆիդանյանը հյուրերին ներկայացրել է ոստիկանությունում ընթացող բարեփոխումների մանրամասներ։

Chief of Police of Armenia Vahe Ghazarya ntoday received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Russia to Armenia Sergey Kopirkin.
Greeting the Ambassador, Vahe Ghazaryan attached importance to the close and friendly ties between the two countries and particularly the active and daily partnership between the Police of Armenia and the Ministry of Internal Affairs of Russia.
The police chief congratulated newly appointed representative of the Ministry of Internal Affairs of Russia Grigory Pustovitov and wished him fruitful work.
Kopirkin expressed gratitude for the cordial reception, talked about the session of the joint advisory board of the Police of Armenia and the Ministry of Internal Affairs of Russia held in Armenia last year and expressed confidence that the close cooperation will grow more.
During the meeting, Deputy Chief of Police Ara Fidanyan provided details about the current police reforms.