ՀՀ ԱԳ նախարարը կապի մեջ է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության հետ: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
Նշենք, որ ըստ Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանի այսօր վաղ առավոտյան, շփման գծի ողջ երկայնքով թշնամին ակտիվ հերտակոծություն է սկսել: Հրետակոծվում են նաև խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում մայրաքաղաք Ստեփնակերտը: Իր հերթին Հայաստանի ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը նշել է, որ հայկական կողմը խոցել է հակառակորդի երկու ուղղաթիռ և երեք ԱԹՍ: Մարտերը շարունակվում են:
Արցախի ՊԲ հրամանատար Ջալալ Հարությունյանը հանդես է եկել մարտակոչով, որտեղ նշում է, որ այս պահին ՊԲ  ստորաբաժանումները, հակառակորդին մեծաթիվ կորուստներ պատճառելով, հաջողությամբ խափանում են նրա ծրագրերը:

Министр иностранных дел Армении находится на связи с сопредседателями Минской группы ОБСЕ. Об этом написала на своей странице в Facebook пресс-секретарь МИД РА Анна Нагдалян.
Отметим, что, согласно информации пресс-секретаря президента Арцаха Ваграма Погосяна, сегодня рано утром противник начал активный обстрел по всей линии соприкосновения. Обстреливаются также мирные населенные пункты, в том числе столица Степанакерт. В свою очередь, пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян заявила, что армянская сторона сбила два вертолета и три беспилотника противника, бои продолжаются.
А министр обороны, командующий АО Арцаха, генерал-майор Джалал Арутюнян выступил с боевым призывом. Он подчеркнул, что сейчас подразделения АО, нанося противнику большие потери, успешно срывают его планы.