Մենք կոնսուլտացիաներ ենք ունեցել 16 ուժերի համակարգող մարմնի ներկայացուցչի հետ, եւ մեզ իրազեկվել է, որ 16 ուժերը որոշում են կայացրել առաջադրել Վազգեն Մանուկյանի թեկնածությունը՝ որպես իրենց միասնական թեկնածու։ Այս մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 6-ին, խորհրդարանական լսումների ժմանակ հայտարարեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։
«Շատ հարգանքով ենք մոտենում ցանկացած ուժի՝ վարչապետի թեկնածու ունենալու իրավունքին, եւ մենք էլ իրազեկել ենք, որ մենք՝ որպես խորհրդարանական ուժ, վարչապետի թեկնածուով ենք ընտրություններին մասնակցել, եւ հետեւաբար մենք ունենք վարչապետի թեկնածու։ Դրանից հետո հարգանքով իրարից բաժանվել ենք»,-ասաց պատգամավորը՝ նշելով, թե, բնականաբար, լինելու է հանդիպում Վազգեն Մանուկյանի հետ:
«Կա նման նախաձեռնություն, պետք է հանդիպենք, կխոսենք, կշփվենք, ես կարծում եմ, որ որեւէ ձեւով, առումով մենք չպետք է ասենք՝ ամենաճիշտը իմն է, պետք է այսպես անեմ, այլապես չի ստացվի միասնական որեւէ որոշում, որեւէ շարժում, այդ թվում՝ «Իմ քայլը» դաշինքի հետ, հետեւաբար, երբ կհանդիպենք պարոն Մանուկյանի հետ, ինքն իր մոտեցումները կներկայացնի, մենք մեր մոտեցումները կներկայացնենք, կքննարկենք»,-հայտարարեց Էդմոն Մարուքյանը։

During parliamentary hearings today, leader of the Bright Armenia faction of the National Assembly of Armenia Edmon Marukyan said his party has held consultations with the representative of the body coordinating the 16 political parties and has been told that the 16 political parties have decided to nominate Vazgen Manukyan as their unified candidate for Prime Minister.
“The Bright Armenia faction highly respects the right of any political party to have a candidate for Prime Minister, and the faction has informed that, as a parliamentary force, it participated in the elections with a candidate for Prime Minister, and therefore, we have our candidate for Prime Minister,” he said, adding that the faction will obviously meet with Vazgen Manukyan.
“There is an initiative for a meeting. We need to meet and talk. I don’t think we need to say who is right or wrong. If we do this, there won’t be any unified decision or movement, including with the ruling My Step bloc. Therefore, during our meeting, the faction and Vazgen Manukyan will share their approaches, after which they will be presented and considered,” Marukyan stated.