Իշխող «Վրացական երազանք - ժողովրդավարական Վրաստան» կուսակցության հիմնադիր եւ նախագահ, միլիարդատեր Բիձինա Իվանիշվիլին բաց նամակ է հրապարակել, որում հայտարարել է քաղաքականությունից հեռանալու իր որոշման մասին, փոխանցում է «Sputnik- Վրաստան»-ը:
«Ես որոշում եմ կայացրել վերջնականապես հեռանալ քաղաքականությունից եւ ամբողջությամբ թողնել կառավարման ղեկը: Կարծում եմ, որ իմ առաքելությունն իրականացված է»,- գրել է Իվանիշվիլին:
Բիձինա Իվանիշվիլին ծնվել է 1956 թվականի փետրվարի 18-ին Սաչխերի շրջանի Չորվիլա գյուղում (Իմերեթի շրջան` Արեւմտյան Վրաստան):
2011-ին նա հայտարարել էր քաղաքականությամբ զբաղվելու իր մտադրության մասին եւ հիմնադրել «Վրացական երազանք - ժողովրդավարական Վրաստան» կուսակցությունը, որն իշխանության էր եկել 2012 թվականի հոկտեմբերին կայացած ընտրություններից հետո չորս այլ կուսակցությունների հետ կոալիցիայի կազմում` փոխարինելով Վրաստանի երրորդ նախագահ Միխայիլ Սաակաշվիլիի  «Միացյալ ազգային շարժում» կուսակցության իննամյա ղեկավարմանը:
Խորհրդարանական ընտրություններում կոալիցիայի հաղթանակից մեկ տարի անց Իվանիշվիլին հեռացավ քաղաքականությունից: Սակայն 2018-ի մայիսին նա վերադարձավ եւ ստանձնեց «Վրացական երազանք - ժողովրդավարական Վրաստան» իշխող կուսակցության նախագահի պաշտոնը:
Բիձինա Իվանիշվիլին իր կարողությունը Ռուսաստանում կուտակել է 1990-ականներին, ապա` տեղափոխվել Վրաստան, որտեղ երկար ժամանակ բարեգործական գործունեությամբ էր զբաղվում:

Учредитель и председатель правящей партии «Грузинская мечта – демократическая Грузия», миллиардер Бидзина Иванишвили опубликовал открытое письмо, в котором заявил о своем решении уйти из политики, передает Sputnik- Грузия.
«Я принял решение окончательно покинуть политику и полностью оставить бразды правления. Я считаю, что моя миссия выполнена», - написал Иванишвили.
Бидзина Иванишвили родился 18 февраля 1956 года в селе Чорвила Сачхерского района (регион Имерети, Западная Грузия).
В 2011 году он заявил о своем намерении заняться политикой и основал партию «Грузинская мечта – демократическая Грузия», которая в коалиции с еще четырьмя партиями по итогам выборов в октябре 2012 года пришла к власти, сменив девятилетнее правление партии третьего президента Грузии Михаила Саакашвили «Единое национальное движение».
Спустя год после победы коалиции на парламентских выборах Иванишвили ушел из политики. Однако в мае 2018 года вернулся и занял пост председателя правящей партии «Грузинская мечта – демократическая Грузия».
Бидзина Иванишвили сделал свое состояние в России в 1990-х годах, а после переехал в Грузию, где долгое время занимался благотворительной деятельностью.
Послы США, ЕС и Великобритании прибыли в Администрацию правительства Грузии
Кобахидзе утверждает, что в последние дни критические заявления иностранных дипломатов по поводу законопроекта…
Зурабишвили օ «законе об иноагентах»: дебаты уже состоялись в Берлине — это не европейский закон
Глава государства подчеркнула, что то, что и так всем было известно, грузинскому премьеру было повторено и в Германии во время встречи…
У здания парламента Грузии проходит акция протеста против закона об «иноагентах»
Присутствующие на акции протестуют против законопроекта «О прозрачности иностранного влияния», который сегодня утром будет рассматривать юридический комитет…