Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը այսօր` փետրվարի 3–ին, Արարատի մարզպետարանում խորհրդակցությունից հետո շրջել է Արտաշատում, զրուցել քաղաքացիների հետ։
Ուշագրավ է, որ Նիկոլ Փաշինյանը ոչ թե լայվ է մտել քաղաքացիների հետ իր հանդիպումից, ինչպես անում էր դա նախկինում, այլ տեղադրել է մոնտաժված տեսանյութ։
Տեսանյութում միայն Փաշինյանին աջակցող քաղաքացիներ են, որոնք իրենց աջակցությունն են հայտնում և փնովում ընդդիմադիրներին։
«Թշնամին իրանք են, դու չես»,– ասում է մի տղամարդ։
Փաշինյանին շրջայցի ժամանակ ուղեկցում է Տարածքային կառավարման նախարար Սուրեն Պապիկյանը և անվտանգության մեծ թվով աշխատակիցներ։
Տեսանյութում Փաշինյանը մտնում է խանութներ, հետաքրքրվում՝ ինչպես է առևտուրը, դրանցից մեկում աշխատակիցն ասաց, որ առևտուրը նվազել է, Փաշինյանն ի պատասխան ուշագրավ դիտարկում արեց, թե ՌԴ–ի հետ օդային հաղորդակցությունը բացվելուց հետո մարդկանց ներհոսք կսկսվի։
«Ռուսաստանը որ բացվել է, առաջին օրը ավելի շատ մարդ եկել է, քան գնացել։ Լիքը մարդ կա, որ մի տարի չի եկել Հայաստան։ Մտածում ենք, որ կանոնավոր չվերթները բացվեն, կսկսեն գալ»,– ասաց նա՝ նկատի ունենալով, որ դրանից հետո առևտուրը կաշխուժանա։

After Wednesday’s consultation at the Ararat provincial hall, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan walked around Artashat town, and talked to the locals.
It is noteworthy that this time, however, Pashinyan did not go on livestream from his meeting with the residents, as he used to do before, but rather posted an edited video.
There are only people in the video who express their support to Pashinyan and criticize the opposition.
During the tour, Pashinyan was accompanied by Minister of Territorial Administration Suren Papikyan, and a large number of bodyguards.
Also, Nikol Pashinyan made a noteworthy remark that an influx of people will start in Armenia after the reopening of the air communication with Russia, and then the trade will increase.