Բայրաքթարը, ես այդպես կոչում եմ Նիկոլ Փաշինյանին, ցուցում էր տվել իր պատգամավորներին անպայման խորտակել վճռաբեկ դատավորների ընտրության քվեարկությունը, որովհետեւ ինքը առանձին իրավապաշտ դատավորների պահվածքից վիրավորված է: Այս մասին այսօր՝ մարտի 8-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց ԱԺ պատգամավոր Գեւորգ Պետրոսյանը:
«Քանի որ ոչ բոլոր դատավորներն են իր կամքը կուրորեն կատարում են, էդ մեղքը բարդում է ՎԴԽ նախագահի վրա եւ լրիվ մոռացել են՝ ինչի մասին է խոսքը»,-ասաց նա:
«Նիկոլ Փաշինյանն ասում է՝ մեր սխալներից մեկը եղել է սիրված լինելը: Արա, դու ես սիրվա՞ծ: Եթե սիված ես, ինչի՞ ես ախռաննիկներով շրջում: Ինքը այնքան սիրված է, ինչքան ես Աֆրիկ Սայմոնն եմ: Ինքն այս ամիսներին այնքան ապօրինություն է թույլ տվել, որ հասկանում է, որ որ պահին հրաժարական տվեց, մի ժամ հետո իր դուռը ծեծելու են ու տանեն:
Նա հայտարարեց, որ Նիկոլ Փաշինյանի միտինգին եկել էին տգետները. «Ես բոլորին չեմ ուզում ասել, բայց եթե այդ միտինգին եկած մի կին ասում է, որ Շուշին եղել է Ադրբեջանինը, եւ այդ կինն անպատիժ է, դա Նիկոլ Փաշինյանի մեղքն է»:
Ինչ վերաբերում է Փաշինյանի հայտարարությանը, թե Օնիկ գասպարյանն իր քայլով կատարել է Սերժ Սարգսյանի հրամանը, դրանով նա ինքն իրեն է խայտառակ նում. «Այսինքն դու էնքան զրո ես, որ Օնիկ Գասպրյանը կատարել է պաշտոն չզբաղեցնող անձի հրամանը»:

YEREVAN. – PM Nikol Pashinyan had instructed his MPs to definitely flop the voting for the election of the new judges of cassation court because he is offended by the demeanor of individual judges who are human rights advocates. Gevorg Petrosyan, an independent MP of the National Assembly of Armenia, told this to a press conference on Monday.
"Since not all judges blindly carry out his will, he places that blame on the chairman of the Supreme Judicial Council [Ruben Vardazaryan], and they have completely forgotten what it is about," Petrosyan added.
"Nikol Pashinyan says, 'One of our [the incumbent authorities] mistakes was being loved [by the people].' Are you loved [by the people]? If you're loved, why do you walk around with bodyguards? (…). He has committed so many illegal acts during these months that he realizes that once he resigns, they [the law enforcement] will knock on his door and take him away one hour later,” the MP noted.
Also, Petrosyan announced that the ignorant had come to Nikol Pashinyan's rally last week.
As for Pashinyan's statement that Onik Gasparyan—chief of the army General Staff—has carried out ex-President Serzh Sargsyan's order, Pashinyan is embarrassing himself with that. "That is, you are so ‘zero’ that Onik Gasparyan carried out the order of a person who does not hold a position," Gevorg Petrosyan said.