Բելգիայի արտաքին գործերի նախարարության որոշմամբ, դրամաշնորհ է հատկացվելու «Հայրենիքի պաշտպանի վերականգնողական կենտրոնին»՝ արցախյան պատերազմի ընթացքում վիրավորում կամ հաշմանդամություն ստացած անձանց վիրահատությունների իրականացման նպատակով անհրաժեշտ սարքավորումների ձեռքբերման համար։ Այս մասին NEWS.am-տեղեկանում է  Բելգիայում ՀՀ դեսպանության ֆեյսբուքյան էջից։
«Բելգիայի արտաքին գործերի նախարարությունն ապրիլի 8-ին է հաստատել «Աջակցություն վիրավոր զինվորներին եւ զինվորական հաշմանդամներին» հասարակական կազմակերպության ներկայացրած ծրագրին դրամաշնորհի տրամադրումը:
ՀՀ դեսպանության աջակցությամբ ներկայացված ծրագրի վերաբերյալ Բելգիայի ԱԳ նախարարն ընդունել է հավանություն տալու բացառիկ որոշում. դրամաշնորհը հաստատվել է չնայած նրան, որ Հայաստանը ներառված չէր աջակցության ծրագրերի՝ 2021թ. համար սահմանված աշխարհագրական առաջնահերթությունների շարքում»,– ասվում է հաղորդագրության մեջ։

По решению министерства иностранных дел Бельгии будет предоставлен грант «Реабилитационному центру защитника родины» для приобретения оборудования, необходимого для лиц, получивших ранения или инвалидность в ходе арцахской войны. Об этом сообщается на странице посольства Армении в Бельгии в Facebook.
«Министерство иностранных дел Бельгии 8 апреля подтвердило предоставление гранта программе, представленной общественной организацией «Поддержка раненым солдатам и военным инвалидам».
По программе, представленной при поддержке посольства РА, глава МИД Бельгии приняла исключительное решение об одобрении: грант был одобрен несмотря на то, что Армения не включена в ряд географических приоритетов по программе поддержки на 2021 год», - отмечается в сообщении.