«Ինքիշխան Հայաստան» կուսակցության ցուցակի 3-րդ համար Նարինե Մարտիրոսյանին քվեարկությունից հետո 6/31 ընտրատեղամասից դուրս գալուց բերման են ենթարկել։ Այս մասին հայտնում է կուսակցության վարչապետի թեկնածու Դավիթ Սանասարյանը։
Ըստ նրա՝ քաղաքացիական հագուստով ոստիկանները, մոտենալով տիկին Մարտիրոսյանին,  հարցրել են, թե արդյոք Նարինե Մարտիրոսյանն է, դրական պատասխան ստանալուց հետո բերման են ենթարկել ոստիկանության Մաշտոցի բաժին։
«Քիչ առաջ կապ հաստատեցի տիկին Մարտիրոսյանի հետ, նշեց, որ ներողություն են խնդրել կատարվածի համար։
Դատապարտում ենք իրավապահ մարմինների նման ոչ պրոֆեսիոնալ գործելաոճը։ Հանցագործներին թողել քաղաքակիրթ քաղաքացիներին ու թեկնածուներին եք բերման ենթարկում>,- ասում է Դավիթ Սանասարյանը։

Narine Martirosyan, the third candidate on the electoral list of Sovereign Armenia Party, was apprehended after voting and exiting polling station #6/31, the political party’s candidate for Prime Minister Davit Sanasaryan reported.
According to Sanasaryan, policemen dressed in civilian clothes approached Mrs. Martirosyan, asked if she was Narine Martirosyan, and after receiving an affirmative response, they apprehended her and took her to the local police station.
“A little while ago, I contacted Mrs. Martirosyan, who stated that the police had apologized for the incident. We condemn such non-professional practice of the law-enforcement authorities. The police are apprehending civilized citizens and candidates instead of criminals,” Sanasaryan said.