Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ծննդյան տարեդարձի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Իտալիայի Հանրապետության նախագահ Սերջիո Մատարելլային:  Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Հավատացած եմ, որ ապագայի Ձեր տեսլականը և նպատակային գործողությունները հաստատակամ քայլերով Իտալիան առաջնորդելու են բարգավաճման և առաջընթացի ուղիով:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է բարեկամ Իտալիայի հետ քաղաքակրթական ընդհանուր արժեքների վրա հիմնված գործակցությունը։
Նշանակալի է մեր երկրների և ժողովուրդների միջև բարեկամական հարաբերությունների զարգացման և ամրապնդման գործում Ձեր անձնական ներդրումը: Վստահ եմ, որ հայ-իտալական փոխգործակցությանը մեծապես նպաստում է նաև Իտալիայում հայերի դարավոր ներկայությունը»:

President of Armenia Armen Sarkissian today sent a congratulatory message to President of Italy Sergio Matarella on the occasion of his birthday, as reported the Public Relations Department of the Staff of the President of Armenia.
The congratulatory message particularly reads as follows: “I am certain that your vision for the future and targeted actions will guide Italy on the path to prosperity and advancement with consistent steps.
Armenia attaches great importance to the partnership with Italy that is hinged on common civilizational values.
Your personal contribution to the development and strengthening of the friendly ties between our countries and peoples is significant. I am certain that the centuries-old presence of Armenians in Italy also greatly contributes to the Armenian-Italian cooperation.”