Օրը սկսվեց անհայրենիք սրիկայի պատվերով հերթական ապատեղեկատվական գրոհով Սերժ Սարգսյանի վրա: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Փնթի կապիտուլյանտին սպասարկող պսևդո-ակտիվիստների կողմից հորինված այլանդակ և կեղտոտ սուտը հերքվեց բազմաթիվ ապացույցներով:
Դնում եմ մի կողմ, որ այս դեզինֆորմացիոն տականքությունը մի կողմից հետապնդում էր հայտնի օդիոզ օլիգարխին, ում դեմ մենք դատական հայց ենք ներկայացրել, փրկելու խղճուկ փորձ, մյուս կողմից՝ նախկինների մասին հեքիաթների շարքում մի նոր ապուշությւոն ավելացնելով, սեփական ժողովդրդին էշի տեղ դնելու և երկրում ձնագնդիի պես աճող խնդիրներից շեղելու անբարոյական փորձ:
Մնում է կռահել, թե ո՞ւմ այլանդակ գլխում կարող էր ծնվել նման ցնդաբանություն և ո՞ւմ՝ ծառայամտությունից փչացած էությունը կսպասարկեր այդ պատվերը:
Այսքանին զուգահեռ կապիտուլյանտը մեկնել է Դուշանբե մասնակցելու ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նիստին, որտեղ ելույթ է ունեցել:
Հիմա հարցերս:
1. Խոսե՞լ է նա արդյոք Արցախյան վերջին պատերազմի մասին: ՈՉ:
2. Խոսե՞լ է նա արդյոք Հայաստանի սուվերեն տարածք ներխուժած ադրբեջանցիների մասին: ՈՉ:
3. Խոսե՞լ է նա արդյոք Սյունիքում ստեղծված իրավիճակի մասին: ՈՉ:
4. Խոսե՞լ է նա արդյոք ռազմագերիների խնդրի մասին: ՈՉ:
Այսքան ՈՉ-երից հետո կրկին համոզվեք, որ մեր երկիրը դժբախտավար դեռ ներկայացնող հողատուն Հայաստանի ազգային շահերի տեսանկյունից ՈՉնչություն է:

День начался с очередной дезинформационной атаки на Сержа Саргсяна, заказанной негодяем без Родины. Об этом написал на своей странице в «Facebook» вице-председатель Республиканской партии Армении Армен Ашотян.
«Уродливая и грязная ложь, придуманная псевдоактивистами, обслуживающими неряшливого капитулянта, была опровергнута многочисленными доказательствами.
Отложим в сторону тот факт, что это дезинформационное скотство, с одной стороны, преследовало известного одиозного олигарха, на которого мы подали в суд, неудачная попытка спасения, а, с другой стороны, добавляя новую чушь к ряду сказок о бывших, предпринимается аморальная попытка  отвлечь собственный народ  от растущих в стране как снежный ком проблем.
Остается лишь предполагать, в уродливой голове кого мог зародиться такой идиотизм?
Параллельно с этим капитулянт выехал в Душанбе для участия в заседании Совета коллективной безопасности ОДКБ, где выступил с речью.
А сейчас мои вопросы:
1. Говорил ли он на самом деле о последней карабахской войне? НЕТ.
2. Говорил ли он на самом деле об азербайджанцах, вторгшихся на суверенную территорию Армении? НЕТ.
3. Говорил ли он на самом деле о ситуации, сложившейся в Сюнике? НЕТ.
4. Говорил ли он на самом деле о проблеме военнопленных? НЕТ.
После стольких «НЕТ» еще раз убедитесь в том, что тот, кто сдает земли, и который все еще, к сожалению, представляет нашу страну, с точки зрения национальных интересов Армении просто НИЧТОЖЕСТВО».