Գյումրիի 102-րդ ռուսական ռազմաբազան մարտական պատրաստության է բերվել։ Ռուսական ռազմաբազան տագնապի ազդանշանով է պատրաստության բերվել։ Այս մասին հայտնում են Գյումրիում @wargonzo նախագծի աղբյուրները։
«Սյունիքում ստեղծված իրավիճակի հետ կապված մեր զինվորականները մարտական պատրաստության են բերվել։ Նրանց համար, ովքեր կցանկանան հանդիմանել մեզ գաղտնի տվյալների տարածման համար, նշում ենք, որ տարօրինակ կլիներ, եթե այլ կերպ արվեր։ Սա մեր անմիջական պատասխանատվության ոլորտն է, հրամանատարները գործում են խստորեն կանոնադրության համաձայն։
Նման իրավիճակում բացարձակապես ցանկացած ռազմական կառույց պետք է մարտական պատրաստության բերվի»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

102-я российская военная база в Гюмри приведена в боевую готовность. Российская военная база поднята по тревоге. Об этом сообщают источники проекта @wargonzo в Гюмри.
«Наши военные приведены в боевую готовность в связи с ситуацией в Сюнике. Для тех, кто захочет упрекнуть нас в распространении секретных данных, отметим - странно, если бы было сделано иначе. Это зона нашей непосредственной ответственности, командиры действуют строго по уставу.
В такой ситуации абсолютно любая военная структура должная быть приведена в боевую готовность», - отмечается в сообщении.