Կառավարությունն իր այսօրվա՝ դեկտեմբերի 23-ի նիստում ընդունել է որոշում՝ ՀՀ Սյունիքի մարզում ռազմաքաղաքական իրավիճակով պայմանավորված՝ Տ-8-93, Լծեն-Տաթև ավտոճանապարհի վերակառուցման աշխատանքներով` շինարարության և տեխնիկական հսկողության ծառայությունների ձեռքբերման համար ֆինանսական միջոցների նախատեսման անհրաժեշտությամբ պայմանավորված:
Որոշմամբ առաջարկվում է 1,979,770,100.0 ՀՀ դրամը հատկացնել Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությանը՝ Լճեն-Տաթև ավտոճանապարհի վերակառուցման աշխաատանքներն իրականացնող կապալառուին կանխավճար տրամադրելու համար:

Правительство Армении на заседании 23 декабря приняло решение по части реконструкции автотрассы Т-8-93, Лцен-Татев, обусловленной военно-политической ситуацией в Сюникской области Армении, в связи с необходимостью предоставления финансовых средств на строительство и приобретение средств технического контроля.
Решением предлагается выделить Министерству территориального управления и инфраструктур сумму в размере 1,979,770,100.0 драмов, для предоставления предоплаты подрядчику, выполняющему работы на автомобильной дороге Лцен-Татев.