ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի Սանկտ Պետերբուրգում նախատեսվող ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին։ Այս մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 24-ին, առցանց մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Հարցին՝ արդյոք հնարավո՞ր է այդ գագաթնաժողովի շրջանակում իր հանդիպումն Ադրբեջանի նախագահի հետ, Փաշինյանը պատասխանեց.
«Այո, մասնակցելու եմ. ամսի 28-ին է նախատեսված։ Այս պահին պաշտոնական երկկողմ հանդիպման առաջարկ չկա, բայց որ շփում կլինի Ադրբեջանի նախագահի հետ, անպայման կլինի, որովհետեւ այնտեղ լինելու ենք ԱՊՀ երկրների ղեկավարներով։ Բայց պաշտոնական բանակցության առաջարկ այս պահին չենք ստացել, քանի որ գագաթնաժողովն էլ ոչ ֆորմալ է, մեր բոլոր շփումները կլինեն ոչ ֆորմալ»։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян примет участие в неформальном саммите СНГ в Санкт-Петербурге. Об этом он сообщил на он-лайн пресс-конференции 24 декабря.
На вопрос, возможна ли его встреча с президентом Азербайджана в рамках этого саммита, Пашинян ответил: «Да, я буду участвовать. 28-го числа. На данный момент предложения об официальной двусторонней встрече нет, но то, что будет общение с президентом Азербайджана, обязательно будет, потому что там будут главы стран СНГ. Но на данный момент мы не получали предложения об официальных переговорах, поскольку саммит также неформальный, все наши контакты будут неформальными».