Միլիարդատեր Իլոն Մասկը հստակ հասկացրել է, որ, չնայած ցանկանում է, որ Թվիթերը հանի նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի օգտահաշվի մշտական արգելքը, բայց դա չի նշանակում, թե նա կաջակցի Թրամփին, եթե նա 2024թ. մասնակցի նախագահական ընտրարշավին։
Մինչ այդ Թրամփը հայտարարել էր, որ Թվիթերի որոշումը Թրամփի օգտահաշիվը փակելու մասին «վատ որոշում էր բարոյական տեսակետից»։
Նա հաստատել է այս տեսակետը՝ ընդգծելով սակայն, որ չի աջակցի Թրամփին որպես նախագահի թեկնածու։ «Չնայած ես կարծում եմ, որ 2024թ. ավելի լավ կլինի պակաս տարաձայնություններ առաջացնող թեկնածու ընտրել, այնուամենայնիվ, իմ կարծիքով, Թրամփին պետք է Թվիթեր վերադարձնել»,- ասել է նա։
Թրամփը հայտարարել է, որ չի ցանկանում վերադառնալ Թվիթեր եւ նախընտրում է Truth Social սեփական պլատֆորմը։
2021թ. հունվարին նրան մշտապես արգելեցին օգտվել Թվիթերից՝ Կապիտոլիումի գրոհի փորձից հետո «այդուհետ եւս բռնության մղելու վտանգի» պատճառով։

Billionaire Elon Musk has made it clear that while he wants Twitter to lift the permanent ban on former President Donald Trump's account, it does not mean he will support Trump in the 2024 presidential campaign.
Earlier, Musk said Twitter's decision to ban Trump was "morally bad."
He followed up on those remarks in a tweet on Thursday evening, stressing he does not back Trump as a presidential candidate.
“Even though I think a less divisive candidate would be better in 2024, I still think Trump should be restored to Twitter,” he said.
Trump has said he does not want to return to Twitter, and would prefer his own platform, Truth Social.
In January 2021, he was permanently banned from using Twitter because of the “risk of further incitement of violence” after the attempted storming of the U.S. Capitol.