Մեկ շաբաթվա մեջ, մոտ 3 միլիարդ դրամ՝ շուրջ 6, 5 միլիոն դոլար, Նիկոլը ոստիկանությանը պարգեւատրել է այս ապօրինությունները գործելու համար։ Այս մասին այսօր՝ մայիսի 18–ին, Ֆրանսիայի հրապարակում հրավիրված հանրահավաքին ասաց ԱԺ փոխնախագահ, ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Մայիսի 16-ին ոստիկանությունը ստացել է 2 միլիարդ 180 միլիոն դրամ պարգեւավճար: Պաշտոնական թիվ եմ ասում՝ մոտ 5 միլիոն դոլար, ոստիկանությունը Նիկոլի կողմից ստացել է պարգեւավճար: Ավելին՝ մայիսի 11-ին եւս ոստիկանությունը 700 միլիոն դրամ պարգեւավճար է ստացել։ Մեկ շաբաթվա մեջ, մոտ 3 միլիարդ դրամ՝ շուրջ 6, 5 միլիոն դոլար, Նիկոլը ոստիկանությանը պարգեւատրել է այս ապօրինությունները գործելու համար»,- նշեց Իշխան Սաղաթելյանը։

За неделю Никол премировал полицию в размере около 3 млрд драмов, около 6,5 млн долларов, за совершение этих беззаконий. Об этом заявил на митинге движения «Сопротивление» на площади Франции вице-спикер НС Ишхан Сагателян.
«16 мая полиция получила премию в размере 2 млрд 180 млн драмов. Говорю официальную цифру - полиция получила вознаграждение от Никола в размере около 5 миллионов долларов. Более того, 11 мая полиция также получила премию в размере 700 млн драмов. За неделю Никол премировал полицию в размере около 3 млрд драмов, около 6,5 млн долларов, за совершение этих беззаконий», - сказал он.