Նախկին սենատորը, ով աշխատում էր սոցիալական հարցերի եւ աշխատանքի նախարարությունում, սպանվել է Հայիթիի մայրաքաղաքի մերձակայքում գտնվող էլիտար թաղամասում։ Սպանվել է նաեւ նրա զարմիկը։ Հանցագործներն այրել են նրանց դիերը։ Այս մասին Associated Press-ին հայտնել է կառավարության ներկայացուցիչ Ժակ Լաֆոնտանը։
Իվոն Բուիսերեթի եւ նրա զարմիկի մարմինները հայտնաբերվել են Լաբուլե համայնքում։ Այն գտնվում է Պելերինից ոչ հեռու, որտեղ անցյալ հուլիսին իր սեփական տանը սպանվեց նախագահ Ջովենել Մոիսը:
Բուիսերեթը եւ նրա զարմիկը հայտմաբերվել են կառավարական ավտոմեքենայի մեջ։ Ենթադրվում է, որ սպանության հետեւում կանգնած է հանցախումբը, որը փորձում է վերահսկողություն հաստատել այդ թաղամասում։
Ti Macaque կոչվող հանցախումբը, որը թարգմանաբար «փոքրիկ մակակեներ» է նշանակում, տարածքի նկատմամբ վերահսկողություն հաստատելու համար պայքարում է Տոտո խմբավորման դեմ։ Մոիսի սպանությունից հետո ավազակախմբերը մայրաքաղաք Պորտ-օ-Պրենս քաղաքում եւ դրանից դուրս ավելի հզոր են դարձել եւ սկսել են դաժան պատերազմներ մղել:
Վարչապետ Արիել Անրին դատապարտել է Բուիսերեթի սպանությունը եւ որպես Լաբուլում զինված խմբավորումների կողմից իրականացված «բարբարոսական արարք» է որակել ։

Бывший сенатор, работавший в Министерстве социальных дел и труда, был убит в престижном районе недалеко от столицы Гаити. Вместе с ним также был убит его племянник. Их тела преступники сожгли. Об этом сообщил Associated Press представитель правительства Жак Лафонтан.
Тела Ивона Буиссерета и его племянника были найдены в общине Лабуле. Это недалеко от Пелерина, где в июле прошлого года в собственном доме был убит президент Жовенель Моис.
Буиссерет, директор Государственной компании Гаити по продвижению социального жилья, и его племянник ехали в государственном автомобиле и были найдены внутри обугленной машины. Предполагается, что за убийством стоит  банда, пытающаяся контролировать этот район.
Банда «Ти Макак», что означает «Маленькие макаки», борется с бандой Тото за контроль над этой территорией. После убийства Моиса банды в столице Порт-о-Пренс и за ее пределами стали более могущественными и вели ожесточенные войны за территорию.
Буиссерет и его племянник были убиты, когда ехали по дороге, которую все большее число гаитян использует, чтобы избежать района Мартиссан, который соединяет Порт-о-Пренс с южным регионом Гаити и контролируется враждующими бандами, которые убили или ранили десятки человек в этом районе.
Премьер-министр Ариэль Анри осудил убийство Буиссерета как «варварский акт» вооруженных банд в Лабуле.