ՌԴ Պետդումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինը հանդիպել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ։ Հանդիպման ընթացքում Վոլոդինը Ալիեւին է փոխանցել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ողջունի խոսքերը եւ լավագույն մաղթանքները։ «Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի հարաբերությունները հաջողությամբ զարգանում են՝ շատ հարցերում մեր նախագահների ջանքերի շնորհիվ»,- նշել է նա։
Վյաչեսլավ Վոլոդինն ընդգծել է, որ Պետական դուման եւ Միլի մեջլիսը պետք է աշխատեն Երկու երկրների դաշնակցային փոխգործակցության հռչակագրի իրականացման օրենսդրական ապահովման ուղղությամբ։
Ալիեւը ՌԴ-ի հետ միջխորհրդարանական շփումների շարունակման հույս է հայտնել, այդ թվում միջազգային հարթակներում։

Председатель Госдумы РФ  Вячеслав Володин встретился с президентом Азербайджана  Ильхамом Алиевым. В ходе встречи, Володин передал Ильхаму Алиеву слова приветствия и наилучшие пожелания от президента РФ Владимира Путина. «Отношения России и Азербайджана успешно развиваются во многом благодаря усилиям наших президентов», — отметил  он.
Вячеслав Володин подчеркнул, что Государственной Думе и Милли Меджлису необходимо работать над законодательным обеспечением реализации Декларации о союзническом взаимодействии дух стран.
Алиев  выразил надежду на продолжение межпарламентских контактов с РФ, в том числе на международных площадках.