ԱՄՆ Սենատը քվեարկությամբ հաստատել է Քրիստինա Քվիենին Հայաստանի Հանրապետությունում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնում։
Քրիստինա Քվիենը 2019 թվականից Ուկրաինայում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնակատարն էր: 2016 թվականից մինչև 2019 թվականի ապրիլը նա զբաղեցրել է Փարիզում ԱՄՆ-ի փոխդեսպանի պաշտոնակատարի, դեսպանատան տնտեսական հարցերով խորհրդականի պաշտոնները:
Դիվանագիտական ծառայության ընթացքում տարբեր պաշտոններ է զբաղեցրել Թայլանդում, Մեծ Բրիտանիայում, Եվրամիությունում, Ռուսաստանում, Ֆիլիպիններում ԱՄՆ դիվանագիտական առաքելություններում: Քվիենը եղել է նաև ԱՄՆ Ազգային անվտանգության խորհրդի ԵՄ, Ուկրաինայի և Բելառուսի հարցերով տնօրեն:
Կալիֆորնիայում ծնված դիվանագետն ունի քաղաքագիտության բակալավրի աստիճան և ռազմավարական հետազոտությունների մագիստրոսի աստիճան:

The US Senate has voted in favor of confirming Kristina Kvien as the new US Ambassador to Armenia.
From 2016 to April 2019, he held the positions of Acting US Deputy Chief of Mission and Minister Counselor for Economic Affairs in France.
During her diplomatic service, she held various positions in US diplomatic missions in Thailand, the UK, the European Union, Russia, and the Philippines.
Kvien was also the Director for EU Affairs, EU Economies and Caspian Energy for Ukraine and Belarus at the US National Security Council.
The California-born diplomat holds a bachelor's degree in political science and a master's degree in strategic studies.