Այսօր հերթական անգամ համոզվեցինք, թե որքան արժեքավոր է յուրաքանչյուր հայի ձայնը, որն ապրում է հայրենիքից հեռու, բայց անտարբեր չէ Արցախի ճակատագրի նկատմամբ։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը:
«Կարեն Խաչանովի, Հենրիխ Մխիթարյանի, Ռոզա Լինի, Քիմ Քարդաշյանի, Սերժ Թանկյանի և շատ ուրիշ հանրաճանաչ հայերի օրինակները ցույց են տալիս, թե որքան կարևոր է հայկական աշխարհի ներկայացուցիչների աջակցությունը, համախմբվածությունն ու համատեղ ջանքերը՝ Արցախի ձայնն ամբողջ աշխարհում լսելի դարձնելու համար։
Շնորհակալ եմ բոլորին, միջազգային կազմակերպություններին, տարբեր պետությունների կառավարություններին, առանձին գործիչներին, որոնք այս ծանր շրջանում սատարում են մեզ ու մեր պայքարին։ Վստահ եղեք, որ մենք իսկապես գնահատում և զգում ենք ձեր աջակցությունն այստեղ՝ Արցախում: Այդ աջակցությունը շատ կարևոր է Արցախի 120 հազար հայության համար»,- գրել է նա:

Today, once again, we were convinced how valuable is the voice of each every Armenian who lives far from the homeland, but is not indifferent to the fate of Artsakh. Artsakh (Nagorno-Karabakh) Minister of State Ruben Vardanyan wrote about this on Facebook on Sunday evening.
"The examples of Karen Khachanov, Henrikh Mkhitaryan, Rosa Linn, Kim Kardashian, Serj Tankian, and many other famous Armenians show how important the support, unity, and joint efforts of representatives of the Armenian world are to make Artsakh's voice heard all over the world.
I thank everyone, international organizations, governments of various states, individual figures who support us and our struggle in this difficult period. Rest assured that we truly appreciate and feel your support here in Artsakh. That support is very important for the 120 thousand Armenians of Artsakh", Minister of State of added.