Արեւմուտքը չի խորշել Ռուսաստանի Դաշնության դեմ ոչ մի միջոցից․ պայթեցրել են «Հյուսիսային հոսքի» թելերը, կալանավորել են հաշիվները, անջատել են միջազգային հաշվարկների համակարգից, փորձել են արգելափակել երկրի ամբողջ բանկային ու տնտեսական գործունեությունը, ասել է ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը։
Վարչապետ Միշուստինը հինգշաբթի ելույթ է ունենում Պետդումայում՝ ներկայացնելով Ռուսաստանի կառավարության 2022 թվականի աշխատանքի մասին զեկույցը։
«(Արեւմուտքում) չեն խորշել ոչ մի միջոցից։ Պայթեցրել են «Հյուսիսային հոսքի» թելերը, կալանավորել են հաշիվները, անջատել են միջազգային հաշվարկների համակարգից, փորձել են արգելափակել երկրի ամբողջ բանկային եւ տնտեսական գործունեությունը»,- ասել է նա։

Запад не брезговал никакими средствами против РФ : взорвали нити «Северного потока», арестовывали счета, отключали от системы международных расчетов, пытались заблокировать всю банковскую и экономическую деятельность страны, заявил председатель правительства России Михаил Мишустин.
Премьер Мишустин в четверг выступает перед Государственной Думой с отчетом о работе правительства РФ за 2022 год.
«(На Западе) не брезговали никакими средствами. Взорвали нити газопровода «Северный поток». Арестовали счета, отключали от системы международных расчетов. Пытались заблокировать всю банковскую и любую другую экономическую деятельность», - сказал глава кабина.