ՕԵԿ-ն առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու է «Հավատանք, որ կառուցենք օրինաց երկիր» կարգախոսով: Այս մասին այսօր`, մարտի 23-ին, ԱԺ-ում ավանդական ճեպազրույցների ժամանակ նշեց ՕԵԿ խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը, նկատելով, որ «հավատալ» բառը կա նաեւ մյուս կոալիցիոն կուսակցությունների կարգախոսներում:
Հեղինե Բիշարյանի կարծիքով, դա չի վկայում, որ հավատի կորուստ կա, ընդհակառակը Բիշարյանը վստահ է, որ իրենց հավատում են ու վստահում: Դիտարկմանը, թե անգամ հարցումների արդյունքում ակնհայտ է, որ հավատի կորուստ կա, Հեղինե Բիշարյանը պատասխանեց, որ բոլորն էլ հարցումներ են անում, իրենք էլ պարզել են, որ ՕԵԿ-ին հավատում են:
ՕԵԿ խմբակցության ղեկավարը չափազանց ոգեւորված է ՕԵԿ համաժողովին Սերժ Սարգսյանի արտահայտած այն մտքից, որ ՕԵԿ-ն ամենաբարոյական ուժն է, եւ իրենք այդ գնահատականից ելնելով նորանոր հաջողություններ են գրանցելու:
Բիշարյանը հերքեց տեսակետը, որ ՕԵԿ-ը ՀՀԿ-ի կցորդն է, «Այդ գաղափարը բավական քարշ եկավ մամուլում, պատվիրված է, բայց այդպես էլ իր տեղը չգտավ հասարակության մեջ»,-ասաց նա:

В предстоящих парламентских выборах партия «Оринац еркир» примет участие с лозунгом «Поверим, чтобы построить страну закона». Об этом на брифинге в парламенте 23 марта заявила глава парламентской фракции «Оринац еркир» Эгине Бишарян, отметив, что слово «верить» есть в лозунгах их коалиционных партнеров.
По мнению Бишарян, это не свидетельствует о том, что есть потеря веры, напротив, она уверена: им верят и доверяют. На замечание, что даже по итогам опросов очевидно, что есть потеря веры, Бишарян ответила, что все проводят опросы, и они сами выяснили: партии «Оринац еркир» верят.
Бишарян также сильно воодушевлена мыслю, высказанной президентом Армении Сержем Саргсяном на съезде партии, что «Оринац еркир» - самая моральная сила, и они, исходя из этой оценки, намерены достичь новых успехов.
Депутат также опровергла точку зрения, что «Оринац еркир» является придатком правящей Республиканской партии Армении: «Это идея долго муссировалась в прессе, она заказная, эта идея так и не прижилась в общественном сознании».