«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հովանավորում է «Red Bull Paper Wings 2012» առաջնության ազգային փուլը:
«ԱրմենՏելի» մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ մարտի 27-29-ին Հայաստանի բուհերի ուսանողները ցուցադրել են թղթյա ինքնաթիռ պատրաստելու իրենց հմտությունները, լավագույն արդյունքներ ցուցադրած 45 մասնակից մարտի 31-ին կպայքարեն աշխարհի առաջնության եզրափակչում Հայաստանը ներկայացնելու իրավունքի համար:
«Տարեցտարի Red Bull Paper Wings առաջնությունը հավաքում է ավելի մեծ թվով երկրպագուներ ամբողջ աշխարհով: Առաջին հայացքից պարզ ու հասկանալի առաջադրանքները մասնակիցներից պահանջում են երկրաչափության հիմունքների, աէրոդինամիկայի եւ ֆիզիկայի օրենքների իմացություն: Վստահ եմ, որ մասնակիցները կցուցադրեն բարձր պատրաստվածություն եւ կստանան դրական լիցքեր եւ անմոռանալի տպավորություններ», - ասել է «ԱրմենՏելի» գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Red Bull Paper Wings 2012» համաշխարհային առաջնության շրջանակում թղթյա ինքնաթիռների մրցումների ազգային փուլն անցկացվում է 3 դասերում` «թռիչքի հեռավորություն», «թռիչքի տեւողություն» եւ  «աէրոբատիկա»: Ընտրական փուլերն անցկացվել են մարտի 27-ին` Երեւանի պետական համալսարանում, մարտի 28-ին` Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանում եւ մարտի 29-ին` պետական տնտեսագիտական համալսարանում: Յուրաքանչյուր փուլում լավագույն արդյունքներ ցուցադրած 15 ուսանող անցել են ազգային եզրափակիչ եւ մարտի 31-ին կպայքարեն Աշխարհի առաջնության 3 ուղեգրերի համար:
«Red Bull Paper Wings 2012» առաջնությունն անցկացվում է 2006 թվականից ավստրիական Զալցբուրգ քաղաքում` յուրաքանչյուր 3 տարին մեկ:  Մրցումներին մասնակցում են տարբեր երկրների ուսանողներ:

Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) стала спонсором национального этапа чемпионата Red Bull Paper Wings 2012. С 27 по 29 марта студенты армянских вузов  продемонстрировали свои навыки в изготовлении и запуске бумажных самолетов, а 31 марта 45 студентов, показавших лучшие результаты, поборются за право представить Армению в финале чемпионата мира.
«Чемпионат Red Bull Paper Wings из года в год завоевывает все больше почитателей по всему миру. На первый взгляд простые и понятные задания требуют от участников знания основ геометрии, законов аэродинамики и физики. Я уверен, что участники соревнований проявят высокий уровень подготовки и получат положительные эмоции и незабываемые впечатления», - сказал Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе компании, соревнования по запуску бумажных самолетов в рамках национального этапа Red Bull Paper Wings 2012 проводятся в трех категориях: «Дальность полета», «Длительность полета» и «Аэробатика» (демонстрация фигур высшего пилотажа). Отборочные этапы прошли в течение трех дней: 27 марта - в Ереванском Государственном Университете, 28 марта – в Государственном Инженерном Университете Армении и 29 марта – в Государственном Экономическом Университете. По 15 студентов, показавших лучшие результаты в каждом их трех отборочных туров, пройшли в национальный финал и 31 марта поборются за три путевки на чемпионат мира.
Чемпионат Red Bull Paper Wings проводится с 2006 года в австрийском городе Зальцбург  каждые три года.  В соревнованиях принимают участие студенты из различных стран.