Հոկտեմբերի 13-ին տեղի կունենա Մոսկվայի եւ Համայն Ռուսիո պատրիարք Կիրիլի, ծայրագույն պատրիարք եւ Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի եւ Կովկասի մահմեդականների հոգեւոր վարչության նախագահ․․․
Նա պարզաբանեց, որ Շուշիի Սուրբ Ամենափրկիչ Ղազանչեցոց եկեղեցու վերանվանումը Ղազանչ Ադրբեջանի կողմից Արցախի հայկական հուշարձանների ալբանացման քաղաքականության շարունակությունն է>․․
Նախարարները հանդիպման ժամանակ փոխանակվել են կարծիքներով՝ կապված երկկողմ համագործակցության օրակարգի, ինչպես նաեւ տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակի շուրջ․․․

13 октября состоится трехсторонняя встреча святейшего патриарха Московского и всея Руси Кирилла, верховного патриарха и католикоса всех армян Гарегина II и председателя Духовного управления мусульман...
В распоряжении органа предварительного следствия находятся доказательства, достаточные для идентификации орудия преступления и лица, совершившего преступление…
«Мы никогда не закрывали наше воздушное пространство для Азербайджана. Сухопутный маршрут также открыт между двумя странами, и обе стороны не должны позволять третьим сторонам влиять на отношения...