Ըստ պաշտոնյաների՝ պոտենցիալ 6 միլիարդ դոլար արժողությամբ գործարքը դժվար կլինի շահել՝ հաշվի առնելով Թուրքիայի կողմից С-400-ների ձեռքբերման վերաբերյալ Կոնգրեսի առարկությունները․․․
Երկարաժամկետ կացության ռեժիմը ենթադրում է կես տարվա ընթացքում օտարերկրացու՝ Ռուսաստանում ավելի քան 90 օր մնալու իրավունք: «Այն կփոխարինի ժամանակավոր կացության թույլտվությանը», - պարզաբանել է Գորովոյը...
Հոկտեմբերի 13-ին տեղի կունենա Մոսկվայի եւ Համայն Ռուսիո պատրիարք Կիրիլի, ծայրագույն պատրիարք եւ Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի եւ Կովկասի մահմեդականների հոգեւոր վարչության նախագահ․․․
Մինչեւ համավարակը Թաիլանդը տարեկան մոտ 40 միլիոն զբոսաշրջիկ էր գրավում իր տեսարժան լողափերով եւ աշխույժ գիշերային կյանքով, ընդ որում, զբոսաշրջությունը կազմում էր երկրի ազգային եկամտի գրեթե 20 տոկոսը: Սակայն կորոնավիրուսի հետ կապված ճանապարհորդական սահմանափակումները վնաս են հասցրել տնտեսությանը՝ հանգեցնելով վատթարագույն ցուցանիշներին վերջին ավելի քան 20 տարվա ընթացքում...
Կրեմլի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ հեռախոսազրույցի ընթացքում մանրամասն քննարկվել է ներուկրաինական հակամարտության կարգավորման գործընթացի դանդաղեցման հետ կապված մտահոգիչ իրավիճակը...
Մի քանի ամսվա ընթացքում եւս 250 սպա է միանալու 1500-հոգանոց սահմանապահ ուժերին: Շուրջ 800 լրացուցիչ սահմանապահներ կվարձվեն թուրք-հունական սահմանին մոտ գտնվող տարածքներում եւ օդանավակայաններում աշխատելու համար...
«Քաղաքացիական պաշտպանության մասին» օրենքում լրացում և փոփոխություններ կատարելու մասին», «Քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին»...
Նա պարզաբանեց, որ Շուշիի Սուրբ Ամենափրկիչ Ղազանչեցոց եկեղեցու վերանվանումը Ղազանչ Ադրբեջանի կողմից Արցախի հայկական հուշարձանների ալբանացման քաղաքականության շարունակությունն է>․․
Նախարարները հանդիպման ժամանակ փոխանակվել են կարծիքներով՝ կապված երկկողմ համագործակցության օրակարգի, ինչպես նաեւ տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակի շուրջ․․․
Դավիթ Տոնոյանի պաշտպաններն ազդակ են տալիս, որ վերքննիչ քրեական դատարանում գործը չմակագրվի Արմեն Դանիելյանին, որ կալանավորումից ազատելու հարց առաջանա...

По словам официальных лиц, потенциальную сделку на сумму 6 миллиардов долларов будет сложно выиграть, с учетом возражений Конгресса против приобретения Турцией С-400 и отказ Анкары отказаться от этих систем...
13 октября состоится трехсторонняя встреча святейшего патриарха Московского и всея Руси Кирилла, верховного патриарха и католикоса всех армян Гарегина II и председателя Духовного управления мусульман...
До пандемии Таиланд привлекал почти 40 миллионов посетителей в год своими живописными пляжами и бурной ночной жизнью, причем туризм составлял почти 20 процентов его национального дохода. Но ограничения на поездки, связанные с Covid, нанесли ущерб экономике, что привело к ее худшим показателям за более чем 20 лет...
Как сообщает пресс-служба Кремля, в ходе телефонного разговора обстоятельно обсуждена вызывающая озабоченность ситуация в связи с пробуксовкой процесса разрешения внутриукраинского конфликта...
Еще 250 офицеров присоединятся к пограничным силам численностью 1500 человек в течение нескольких месяцев. Около 800 дополнительных сотрудников пограничной службы будут наняты для работы в аэропортах и районах, близких к греко-турецкой границе...
Об это в Твиттере сообщил премьер-министр Ирака Мустафа аль-Кадхими, добавив, что идет о Сами Джасиме, который курирует финансовые операции ИГ и был заместителем лидера ИГ при покойном Абу Бакре аль-Багдади...
Полиция и солдаты оцепили лесной массив в южной части Суранкоте после сообщения разведки о присутствии там боевиков, сказал официальный представитель индийской армии подполковник Девендер Ананд...
«Крымская платформа - это очень сильный удар лично по президенту Путину. Поэтому его эмоциональная реакция нам понятна, и мы ею довольны. Это значит, что мы делаем правильное и доброе дело», - отметил Кулеба...
«Мы никогда не закрывали наше воздушное пространство для Азербайджана. Сухопутный маршрут также открыт между двумя странами, и обе стороны не должны позволять третьим сторонам влиять на отношения...
Высокопоставленный американский дипломат прилетела в аэропорт Домодедово днем, ее встретил посол США в Москве Джон Салливан...