Հունվարի 20-ին Կոլումբիա շրջանում տեղի կունենա փողոցների զանգվածային փակում, ինչը սովորական գործընթաց է ԱՄՆ նախագահի երդմնակալության ժամանակ անվտանգությունն ապահովելու շրջանակում, սակայն այս տարի անվտանգությունը հասցվել է աննախադեպ մակարդակի…
Խաթիբզադեի խոսքով՝ Իրանը հրապարակել է պաշտոնական հուշագիր այդ կապակցությամբ եւ ներկայացրել այն Թեհրանում Շվեյցարիայի դեսպանատան միջոցով, որը ներկայացնում է Իրանում ԱՄՆ-ի շահերը...
Ոչ միայն պրոֆիլային կազմակերպությունները, այլ նաեւ քաղաքացիները սոցցանցերում համարում են այդ գաղափարը՝ որպես չափազանց անպատասխանատու եւ վնասակար...
Ավելի վաղ «Դոժդ» հեռուստաալիքի թղթակիցը հաղորդել էր, որ Նավալնին գտնվում է ինքնաթիռում եւ զբաղեցրել է իր տեղը: Նրան ուղեկցում է նաեւ իր տիկինը՝ Յուլյան…
Սակայն ԵՄ երկրների, այդ թվում՝ Արեւելյան Միջերկրական ծովում բնական գազի պաշարների շուրջ Հունաստանի եւ Կիպրոսի հետ լարված հարաբերությունները բարդացրել են դաշինքի հետ Թուրքիայի հարաբերությունները…
Բացի այդ, հունվարի 31-ին, ժամը՝ 23:59-ից, երկիր ժամանողները պետք է ձեռք բերեն զբոսաշրջային ապահովագրություն COVID-19-ի կապակցությամբ հոսպիտալացման ու բուժման ծախսերը փոխհատուցելու համար Սինգապուրում 22.6 հազար դոլար նվազագույն ծածկողականությամբ…
Հետաքննության շրջանակում կառույցն ուսումնասիրում է բիթքոյններով 500 հազար դոլարի չափով վճարումները, ըստ էության, ֆրանսիացի քաղաքացուն, առանցքային դերակատարներին եւ խմբավորումներին նախքան անկարգությունները, հայտնել են աղբյուրները...
ԱՄՆ արդարադատության նախարարությունում ընդգծել են, որ Սիենդուեգոսի նկատմամբ հետաքննությունը դադարեցնելու մասին որոշումը, որը հրապարակավ սատարել է նաեւ Մեքսիկայի նախագահ Մանուել Լոպես Օբրադորը, սպառնում է ԱՄՆ-ի եւ Մեքսիկայի միջեւ անվտանգության ոլորտում ռազմավարական հարաբերությունների լարվածությամբ…
«Զբոսաշրջությունը վերականգնելու հարցում հիմնական դերը կխաղան նորարարություններն ու թվայնացումը, տեղական արժեքների օգտագործումն ու արժանապատիվ աշխատատեղերի ստեղծումը բոլորի, հատկապես, երիտասարդների, կանանց եւ հասարակությունում առավել խոցելի խմբերի ներկայացուցիչների համար»…
«Եկեք պատկերացնենք, եթե Ուկրաինան իսկապես ընդգրկվի ՆԱՏՕ-ի կազմի մեջ, ինչպես ցանկացել են ամերիկացիները: Այդ դեպքում Սեւաստոպոլը՝ Ռուսաստանի գլխավոր նավահանգիստներից մեկը, կհայտնվեր միության արեւմտյան տարածքում»...
Նա նշել է, որ պատրաստ է հաստատել, որ քվեարկության արդյունքների զանգվածային կեղծումների մասին նախագահի պնդումները բռնության կոչ չեն, քանի որ այդ պնդումները ճշմարտությունն են ներկայացնում…
Ընկերությունը հայտնել է, որ հունվարի 6-ին Կապիտոլիումում ԱՄՆ Դոնալդ Թրամփի կողմնակիցների անկումից հետո կարգելվի այնպիսի աքսեսուարներին գովազդը, ինչպիսիք են զենքի պահարանները, զրահաբաճկոններն ու պատյանները…
Ի տարբերություն նորմալ տնտեսական պայմանների, այս համավարակն անհամաչափորեն ուժեղ է ազդում երեխաների, դեռահասների եւ կանանց (հատկապես տնային տնտեսուհիների) հոգեբանական առողջության վրա․․․
Բացի այդ, երկուշաբթի օրվանից սկսած ովքեր գալիս են Ֆրանսիա ոչ Եվրամիության տարածքից, ստիպված կլինեն ցույց տալ COVID-19-ի բացասական արդյունք եւ պահպանել ինքնամեկուսացումը ժամանելուց հետո մեկ շաբաթվա ընթացքում․․․

20 января в округе Колумбия произойдет массовое закрытие улиц, что является обычной процедурой в рамках безопасности для приведения к присяге президента США, но в этом году безопасность была поднята до беспрецедентного уровня...
Ранее корреспондент телеканала «Дождь» сообщил, что Навальный находится в самолете и прошел к своему месту. Среди прочих его сопровождает его супруга Юлия...
Однако напряженные отношения в отношениях со странами ЕС, в том числе и спор с Грецией и Кипром вокруг доступа к запасам природного газа в Восточном Средиземноморье, осложнили отношения Турции с блоком...
Помимо этого, с 23:59 31 января прибывающие в страну должны приобрести туристическую страховку для возмещения расходов на лечение и госпитализацию в связи с COVID-19 в Сингапуре с минимальным покрытием не менее $22,6 тыс...
Маас добавил, что получившие вакцину люди не заболеют и их не надо будет размещать в отделениях интенсивной терапии или подключать к аппаратам искусственной вентиляции легких...
В рамках расследования ведомство изучает выплаты в размере 500 тыс. долларов в биткоинах, по всей видимости, французского гражданина, ключевым фигурам и группировкам непосредственно перед беспорядками, сообщили источники...
Минюст США подчеркнул, что решение о прекращении расследования в отношении Сиенфуэгоса, которое публично поддержал также президент Мексики Мануэль Лопес Обрадор, грозит напряжением стратегических отношений в сфере безопасности между США и Мексикой...
«Основную роль в восстановлении туризма будут играть инновации и цифровизация, использование местных ценностей и создание достойных рабочих мест для всех, особенно для молодежи, женщин и представителей наиболее уязвимых групп в наших обществах»...
«Давайте представим, что Украина и правда вступила бы в НАТО, как того хотели американцы. Тогда Севастополь - один из главных морских портов России - оказался бы на территории западного альянса»...
Он отметил, что готов подтвердить, что утверждения президента о массовой фальсификации результатов голосования не являются подстрекательством к насилию, поскольку эти утверждения верны...
Компания сообщила, что после нападения сторонников президента США Дональда Трампа на Капитолий 6 января, теперь она запретит рекламу таких аксессуаров, как оружейные сейфы, бронежилеты и кобуры...
«В отличие от нормальных экономических условий, эта пандемия непропорционально сильно влияет на психологическое здоровье детей, подростков и женщин (особенно домохозяек)»...
Кроме того, с понедельника каждый, кто приедет во Францию не с территории Евросоюза, должен будет показать отрицательный результат теста на COVID-19 и соблюдать самоизоляцию в течение недели по прибытии...