«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Դեկտեմբերի 15-ին «Փարավոն» ռեստորանային համալիրում ԲՀԿ վերնախավը՝ կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ, ընդունելու է Եվրոպայի պահպանողականների եւ ռեֆորմատորների դաշինքի պատվիրակությանը:
Հանդիպման թեման լինելու է Հայաստանի եւ ԵՄ-ի միջեւ ստորագրված համապարփակ եւ ընդլայնված համաձայնագիրը եւ դրանով ստանձնած պարտավորությունների իրականացնումը:
Բայց սա միայն պաշտոնապես: Ասում են, որ եվրոպացիներին այնքան է դուր եկել Ծառուկյանի հյուրասիրությունը, որ նրանք գրեթե երեք ամիսը մեկ առիթ են գտնում Հայաստանում լինելու համար»:

YEREVAN. – The Prosperous Armenia Party elite, led by party chairman—MP and tycoon—Gagik Tsarukyan, on Friday will receive a delegation from the Alliance of Conservatives and Reformists in Europe, according to Zhamanak (Time) newspaper.
“The topic of the meeting will be the Comprehensive and Enhanced [Partnership] Agreement signed between Armenia and the EU, and the fulfilling of the commitments assumed with it.
“But this [is] solely on the record. They say that Europeans liked Tsarukyan’s [previous] hospitality so much that they find the opportunity to be in Armenia almost every three months,” wrote Zhamanak.