«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ինչպես օրեր առաջ էինք հայտնել, կառավարությունը ջանք ու եռանդ չի խնայում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստումների թիվն ավելացնելու համար։
Հայաստանում համավարակից մահերի աճը եւ պատվաստումների ոչ բավարար քանակը ստիպում են իշխանություններին անցնել ավելի կտրուկ քայլերի։ «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ կառավարությունում ակտիվ քննարկումներ են ընթանում, քննարկում են կորոնավիրուսով վարակված եւ չպատվաստված քաղաքացինների բուժման ծախսերը այլեւս չհոգալու մասին որոշումը։ Համաձայն այդ որոշման՝ այսուհետեւ պետությունը կհոգա միայն պատվաստված քաղաքացիների բուժման ծախսերը, եթե վերջիններս հանկարծ վարակվեն ու հայտնվեն հիվանդանոցում, իսկ դեռեւս չպատվաստված քաղաքացիները, ովքեր կորոնավիուսով վարակվելուց հետո կհայտնվեն հիվանդանոցում, ստիպված կլինեն իրենց գրպանից վճարել բուժման ծախսերը։
Ընդ որում, մեր տեղեկություններով՝ կորոնավիրուսի դեմ հիվանդանոցային բուժման ծախսերը տատանվում են 700 հազարից մինչեւ 1,5 մլն դրամ։ Ի դեպ, կառավարությունը միտված է այս որոշումը կիրառել դեկտեմբեր ամսից։ Փաստորեն, մոտ մեկ ամսից կառավարությունը պատերազմից հետո համավարակի պայմաններում առանց այն էլ ծանր տնտեսական վիճակում հայտնված չպատվաստված քաղաքացիներին միայնակ է թողնում համավարակի դեմ։
Ստացվում է՝ եթե պատվաստված չեք, ապա կորոնավիրուսով վարակվելու դեպքում պետության կողմից չի լինի ոչ մի աջակցություն, ստիպված կլինեք միայնակ պայքարել համավարակի դեմ ու հոգալ բոլոր ծասերը ձեր գրպանից»։

YEREVAN. – Zhoghovurd newspaper of Armenia writes: The increase in deaths in Armenia from the [coronavirus] pandemic and the insufficient number of vaccinations are forcing the authorities to take more drastic steps.
According to Zhoghovurd daily’s information, active discussions are going on in the government, they are discussing the decision to longer cover the treatment expenses of the citizens infected with the coronavirus and not vaccinated [against it]. According to that decision, from now on the state will cover the expenses of treatment of only vaccinated citizens if the latter suddenly become infected [with this disease] and end up in hospital, whereas the still unvaccinated citizens who end up in hospital after being infected with the coronavirus will have to pay for the treatment expenses from their [own] pocket.
Moreover, according to our information, the expenses for hospital treatment [in Armenia] against the coronavirus range from 700 thousand to 1.5 million drams.