ՀԱՀ-ում ձերբակալվածին քարշ են տվել մի քանի հարյուր մետր` կապելով ոստիկանական մեքենայից: Արդյունքում տղամարդը մահացել է: Քննչական վարչությունը փատի առթիվ հետաքննություն է սկսել:
Տեսագրված միջադեպը տեղի է ունեցել փետրվարի 26-ին Յոհանեսբուրգից ոչ հեռու գտնվող Դավեյթոն քաղաքում, հաղորդում է Associated Press-ը: 27-ամյա տաքսիստ Միդո Մասիան Մոզամբիկից հայտնվել էր ոստիկանության ուշադրության կենտրոնում, քանի որ մեքենան սխալ էր կայանել եւ խանգարում էր ճանապարհային ոստիկանությանը:
Ձերբակալության ընթացքում տղամարդը իբր դիմադրություն է ցույց տվել եւ քաշել է ոստիկաններից մեկի զենքը: Ոստիկանները Մասիային կապել են մեքենայից` առանց մտածելու, որ իրենց գործողությունները նկարում են բջջային հեռախոսով:
Սկզբում մեքենան բավական դանդաղ է քաշել տղամարդուն, ապա արագացել: Կասկածյալին տեղափոխել են ոստիկանատուն, որտեղ էլ մի քանի ժամ անց մահացել է:

В ЮАР подозреваемого, прикованного наручниками к полицейской машине, проволокли сотни метров. В результате мужчина скончался. Как сообщило 28 февраля местное Независимое следственное управление по контролю за полицией, по факту начато расследование.
Инцидент, снятый на видеокамеру, произошел 26 февраля в городе Давейтон недалеко от Йоханнесбурга, сообщает Associated Press. 27-летний таксист из Мозамбика по имени Мидо Масия привлек внимание полиции в связи с тем, что его машина была неправильно припаркована и мешала дорожному движению.
При задержании мужчина якобы оказал сопротивление сотрудникам правоохранительных органов и выхватил оружие у одного из них. Полицейские приковали Масию к своему автомобилю, не обращая внимания на то, что их действия снимают на камеру мобильного телефона.
Сначала машина волокла подозреваемого довольно медленно, однако затем ускорилась, и автор видео уже не успел проследить за тем, что произошло с молодым человеком дальше.
Как пишет «Лента.Ру», известно, что подозреваемый был доставлен в полицейский участок и спустя несколько часов скончался прямо в камере.