Հուլիսի 14-ին վիետնամական «ANTG» հեռուստաալիքով մեկնարկում է հայկական մշակութային շաբաթը՝ նվիրված Հայաստանի եւ Վիետնամի միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 23-ամյակին:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ մշակութային շաբաթի շրջանակներում «ANTG» հեռուստաալիքով կցուցադրվի ՎՍՀ-ում ՀՀ դեսպան Ռաիսա Վարդանյանի ելույթը հայ-վիետնամական հարաբերությունների զարգացման եւ անցած 23 տարիների ընթացքում երկկողմ հարաբերություններում արձանագրված ձեռքբերումների վերաբերյալ:
Մշակութային շաբաթի երաժշտական հատվածում կցուցադրվեն Շառլ Ազնավուրի, «KOHAR» սիմֆոնիկ նվագախմբի, ինչպես նաեւ Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի եւ Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի համերգները: Առանձին հաղորդումով ներկայացվելու են Արամ Խաչատրյանի եւ Առնո Բաբաջանյանի ստեղծագործությունները:
Մշակութային շաբաթի ավարտին կցուցադրվեն «Հայաստան՝ Նոյի երկիր» եւ «Հռոմից Ավելի Հին Մայրաքաղաքը» փաստավավերագրական ֆիլմերը, ինչպես նաեւ «Արտույտների ագարակը» գեղարվեստական ֆիլմը:

YEREVAN. – The Armenian Cultural Week, which is devoted to the 23rd anniversary of Armenia-Vietnam diplomatic relations, will kick off Tuesday at the ANTG television of Vietnam.
Within the framework of this event, ANTG will air an address by Armenia’s Ambassador to Vietnam, Raisa Vardanyan, and regarding Armenian-Vietnamese relations, informed the press service of the Ministry of Foreign Affairs of Armenia.
The music section of the cultural week will broadcast concerts by world-renowned French Armenian singer, songwriter, actor, public activist, and diplomat Charles Aznavour, and by several Armenian orchestras. The works by famous Armenian composers Aram Khachaturian and Arno Babajanian will be presented in a separate program.
At the end of the Armenian Cultural Week at ANTG TV, a number of Armenian documentary and feature films will be televised.