2015 թվականի նոյեմբերի 13-ի ահաբեկչության առաջին տարելիցի նախօրեին բրիտանացի երգիչ Սթինգը իր ելույթով բացել է «Բատակլան» համերգային դահլիճը, որը ահաբեկիչների հարձակմանն էր ենթարկվել:
Հաղորդվում է, որ համերգի տոմսերը կես ժամում վաճառվել են, մեկ տոմսն արժեր 50 եվրո, ամբողջ հասույթն ուղղվել է հարձակման զոհերին եւ նրանց ընտանիքներին օգնություն ցուցաբերող միություններին՝ Life for Paris եւ 13 novembre: Fraternité et Vérité:
Համերգն ընթացել է անվտանգության ուժեղացված միջոցառումների պայմաններում, համերգային դահլիճի մերձակա փողոցում երթեւեկությունը դադարեցվել է, իրավապահ մարմինների աշխատակիցներն աշխատել են թե՛ շենքի ներսում, թե՛ շենքից դուրս, դահլիճ մտնելուց առաջ փաստաթղթեր են ներկայացվել:
Հիշեցնենք, որ 2015-ի նոյեմբերի 13-ին Փարիզում իրականացված ահաբեկչական հարձակման հեռտեւանքով ընդհանուր առմամբ 130 մարդ է զոհվել, 352 մարդ վիրավորվել է: Զոհերի թվում են եղել 21 երկրների քաղաքացիներ:

В канун первой годовщины терактов 13 ноября 2015 года британский певец Стинг своим выступлением открыл парижский концертный зал «Батаклан», подвергшийся нападению террористов.
Сообщается, что билеты на концерт были распроданы за полчаса, цена одного билета составляла €50, все вырученные средства были направлены в ассоциации, оказывающие помощь пострадавшим и семьям жертв нападения: Life for Paris и 13 novembre: Fraternité et Vérité.
Концерт прошел при повышенных мерах безопасности, движение по улице у концертного зала было перекрыто, сотрудники правоохранительных органов работали внутри и снаружи помещения, вход внутрь производился по предъявлению документов, передает РИА Новости.
Напомним, в результате террористических атак в Париже 13 ноября 2015 года погибли в общей сложности 130, ранения получили 352 человека. В числе жертв были граждане 21 государства.