Լվովում գիշերն անհայտ անձինք փորձել են հրդեհել ռուսական երկու բանկերի ուկրաինական մասնաճյուղերը: Այս մասին հայտնել է Լվովի քաղխորհրդի պատգամավոր Իգոր Զինկեւիչն ու հրշեջների եւ ոստիկանների ժամանման տեսանյութ հրապարակել:
«Հրդեհ «БМ Банк»-ում: Հրշեջների խոսքով՝ երկու անհայտ անձինք շշի նման առարկա են նետել այս բանկի պատուհանի ուղղությամբ: Արդյունքում շենքում հրդեհ է բռնկվել, այն հաջողվել է մարել»,- Facebook-ի իր էջում գրել է Զինկեւիչը:
Նույն գիշերվա ընթացքում հրահեղուկ խառնուրդով լի շիշ են նետել նաեւ «VS Bank»-ի ուղղությամբ, բայց այն կոտրվել է՝ վնասելով ապակին: Բանկի շենքում հրդեհ չի առաջացել:

Во Львове неизвестные ночью пытались поджечь украинские отделения двух российских банков. Об этом сообщил депутат Львовского горсовета Игорь Зинкевич и опубликовал видео приезда пожарных и полиции.
«Площадь Старый Рынок 8, пожар в банке «БМ Банк». По словам пожарных, двое неизвестных бросили предмет, похожий на бутылку, в окно данного банка, в результате чего произошло возгорание данного помещения, пожар удалось ликвидировать», — написал Зинкевич на своей странице в Facebook.
Этой же ночью на улице Низменная, где расположен «VS Bank», бросили бутылку с зажигательной смесью, однако она разбилась, повредив окно, и не вызвала пожара в помещении банка.