«Իմ քայլը» նախաձեռնության ղեկավար, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանն ու իր աջակիցները մտան Իսակովի պողոտա եւ երկկողմանի փակեցին այն:
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց. «Քանի որ ոստիկանությունը երթից հետ մնացածներին տանում է, մեր երթը շարունակվում է եւ Իսակովի երթեւեկելի երկու գոտիները փակում են, մինչեւ ազատ արձակեն բոլոր բերման ենթարկվածներին»:
Նշենք, որ Իսակովի պողոտան դեպի օդանավակայան տանող հիմնական ճանապարհներից մեկն է:
Մինչ այդ նա ցուցարարներին կոչ էր արել ողբերգական չվերաբերվել բերման ենթարկվելու փաստին: «Դա ևս քաղաքացիական անհնազանդության մաս է, կտանեն, կհանգստանան և դուրս կգան»: Փաշինյանը տեղեկացրեց, որ բերման ենթարկվածների խնդրով զբաղվող խումբ կա եւ ամբողջ տեղեկությունը փոխանցեն այդ խնդրով զբաղվող Արայիկ Հարությունյանին՝ հեռախոսահամարը  093 39-40-90:
Ցուցարարները երթը շարունակում են վուվուզելների ձայների ներքո:
Նշենք, որ այսօր առավոտից ցուցարարները շրջափակել էին Կառավարության 3 մասնաշենքը: Ոստիկանները կարողացել էին բացել շենքի մուտքերը, այդ ընթացքում բերման ենթարկելով տասնյակ ցուցարարների:

YEREVAN. -- The protesters led by MP Nikol Pashinyan started their march towards Isakov Avenue, where the US embassy is located.
Earlier the demonstrators reached Garegin Nzhdeh Square in the Shengavit district, to the south of the city center.
“My Step” initiative leader, opposition Civil Contract Party member, and National Assembly (NA) “Way Out” (Yelk) Faction head Nikol Pashinyan—who heads the ongoing opposition movement in protest of ex-President Serzh Sargsyan being elected Prime Minister—on Wednesday announced that on Thursday they shall block the government building as well as other government department buildings.