Նյու Յորքի Con Edison ձեռնարկությունում տեղի է ունեցել տրանսֆորմատորի պայթյուն, որը էլեկտրականության խափանման պատճառ է դարձել եւ քաղաքում լուսային շոուի տպավորություն է ստեղծել՝ տեղեկացնում է «Голос Америки»-ն։
Իշխանությունների խոսքերով՝ պայթյունից առաջացած հրդեհը հաջողվել է մարել։ Տուժողների մասին տեղեկատվություն չկա։ Տեսնելով քաղաքի վրա յուրօրինակ կրակները՝ քաղաքացիներից ոմանք կասկածել են՝ արդյո՞ք այլմոլորակայինների ներխուժում չի տեղի ունենում։
Նյու Յորքի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Էրիկ Ֆիլիպսը Twitter-ում գրել է, որ տրանսֆորմատոր է պայթել։ «Այլմոլորակայիններ չեն եկել»,- հավելել է նա։

В Нью-Йорке на  предприятии Con Edison в Квинсе произошел взрыв трансформатора, вызвавший перебои с электричеством и создавший впечатляющее световое шоу над городом, передает «Голос Америки».
По словам властей, начавшийся из-за взрыва пожар удалось потушить. Информации о пострадавших не поступало. Увидев необычные огни над городом, некоторые горожане начали задаваться вопросом, не произошло ли вторжение внеземных пришельцев.
Пресс-секретарь мэра Нью-Йорка Билла де Блазио Эрик Филлипс написал в «Твиттере», что взорвался трансформатор. «Это не пришельцы», – добавил он.