Ես որեւիցե խնդիր չունեմ քրեական գործի հետ կապված, պարզ ճակատով եմ։ Այս մասին այսօր՝ օգոստոսի 12-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանը՝ անդրադառնալով «Ադեկվադ» միաբանության ղեկավար Արթուր Դանիելյանի եւ իր միջեւ տեղի ունեցող ծեծկռտուքին եւ այդ առթիվ հարուցված քրեական գործին։
Լրագրողի հարցին՝ արդյոք կա՞ փորձագետի եզրակացություն, որ ինքը գտնվել է աֆեկտի տակ, կամ ինչի՞ վրա է հիմնվել ՀՔԾ–ն, երբ որոշել է, որ Ալեն Սիմոնյանն անակնկալի է եկել, դրա համար է հարվածել Արթուր Դանիելյանին, ԱԺ փոխնախագահն այդպես էլ ուղիղ չպատասխանեց, փոխարենը սկսեց մեղադրել լրատվամիջոցներին, նաև նշեց, որ ինքը գործով ունի տուժողի կարգավիճակ։
«Կարծիքները, որ հնչում են, ընդամենը կարծիք են։ Կա քրեական գործ։ Ես որեւիցե խնդիր չունեմ քրեական գործի հետ կապված, պարզ ճակատով եմ։  Նույնիսկ այն տեսանյութը, որ հրապարակում են եւ փորձում են ինձ վարկաբեկել, ինձ չի կարող վարկաբեկել։ Ինձ համար այդ թեման վաղուց փակված է»,- ասաց Սիմոնյանը։
Նշենք, որ Արթուր Դանիելյանն այս գործով ունի մեղարդյալ կարգավիճակ։ Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 258-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ խուլիգանություն, որն ուղեկցվել է անձի նկատմամբ բռնություն գործադրելով: Հարասակության մեջ տարակուսանք է առաջացրել փաստը, որ չնայած Ալեն Սիմոնյանն ասել էր, որ ինքն է առաջինը հարվածել Դանիելյանին, նաև կա տեսագրությունը կատարվածի, ՀՔԾ–ն միայն Արթուր Դանիելյանին է ներգրավել որպես մեղադրյալ։
Հիշեցնենք, որ Արթուր Դանիելյանի փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը հայտնել էր՝ քրեական գործի նախաքննության ընթացքում նշանակված դատահոգեբանական փորձաքննության եզրակացությամբ ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանի մոտ աֆեկտ չի հաստատվել. փորձագետը նշել է, որ Ալեն Սիմոնյանի մոտ աֆեկտի առկայությունը ոչ հաստատել, ոչ հերքել չի կարող:
Եթե փորձագետը չի կարող հաստատել աֆեկտի առկայությունը, ապա այն պարզապես չկա. Արթուր Դանիելյանի փաստաբան

I have no problem with the criminal case since there is nothing on me. This is what Deputy Speaker of the National Assembly of Armenia Alen Simonyan told reporters today, touching upon the brawl between him and head of Adekvad Union Artur Danielyan and the criminal case instituted in relation to the brawl.
When asked if there is an expert conclusion that he was under the influence of drugs or alcohol or what the Special Investigative Service took as a basis when it decided that Alen Simonyan had hit Artur Danielyan since he was surprised, Simonyan didn’t give a direct answer, started blaming the media and stated that he has the status of victim under the criminal case.
“People are simply expressing their opinions. A criminal case has been instituted, and I have no problem with this. Even the video that people are releasing and trying to discredit me won’t work,” Simonyan said.
Artur Danielyan is an accused under this criminal case and is charged with hooliganism that was accompanied by use of violence against a person. What has sparked the public’s doubt is the fact that even though Simonyan had said he was the first to hit Danielyan, there is a video showing what happened, and the Special Investigation Service has only engaged Artur Danielyan as an accused.
Danielyan’s attorney Tigran Atanesyan had informed that based on the conclusion of the forensic psychological expert examination designated during the preliminary investigation of the criminal case, Simonyan being under the influence of drugs or alcohol was not confirmed, and the expert had stated that it was impossible to confirm or refute the influence of drugs or alcohol.